Suše se vzdala manžela a dětí, aby si mohla opět užívat. Způsob, kterým to muži oznámila, téměř nelze popsat slovy

Fotografie: Depositphotos

Následující příběh vypráví o tom, jak je rodinný život vrtkavý, a jak se vteřině může zbortit vše, co jste dlouhé roky budovali, jako domeček z karet.

Dnes vám nabízíme příběh dvou mladých manželů, kteří mají dvě děti, holčičce jsou nyní dva rok a chlapečkovi je pět. Manželé Jana a Marek spolu byli 7 let. Jejich finanční situace se však ještě před pandemií Covid-19 rapidně zhoršila, protože Marek měl pracovní úraz, díky kterému byl na nemocenské a rodina začala žít z měsíce na měsíc, s penězi sotva vystačili. Jana byla na rodičovské dovolené, bez přivýdělku. Jednoho dne už to nevydržela a svou nespokojenost vyřešila tím, že opustila své dvě malé děti i manžela.

Když se vrátil z práce, zůstal v šoku

Když se Marek vrátil z práce, nechápal hned, proč děti hlídá Janina kamarádka. Ta ale mlčela a podala Markovi dopis, který mu manželka zanechala. K situaci se nechtěla vyjádřit, říkala, že vlastně nic neví, jen, že ji Jana požádala, aby pohlídala děti, počkala na Marka a předala mu psaní.  V Janině dopisu stálo, že je morálně vyčerpaná, že ji tento život unavuje, že chce jezdit na dovolené a mít normální šťastný život.

Dále psala, že se s Markem cítí jako v pasti, v neustálé bídě. Napsala také, že potkala bohatého muže a chce si s ním užívat života. Pokud jde o děti, přenechává je manželovi a žádá jej, aby na ni navždy zapomněl a nehledal ji. Marek nemohl uvěřit tomu, co čte, připadal si, jako ve špatném snu. Srdce mu pukalo bolestí, protože Janu miloval víc než život. Nechápal, jak je možné vyměnit vlastní děti za peníze.

Neměl čas myslet na své děti

Dny ubíhaly a Jana se stále nevracela, nikdo nevěděl, kde vlastně je, ale Marek se rozhodl, že nic nebude oznamovat a prostě počká. Stále věřil, že se Jana brzy vrátí, až si odpočine. Přece jen již byla docela dlouho na mateřské dovolené, měl za to, že je vyčerpaná, a že se všechno vysvětlí, a Jana sama pochopí, že její místo je u dětí. Starší chlapeček se pořád ptal otce, kde je maminka, ale otec mu říkal, že je nemocná, a že se brzy vrátí.

Fotografie: Pexels

I během této doby však musel pracovat 16-18 hodin, aby uživil rodinu. S dětmi Markovi mezitím pomáhali jeho rodiče, za což jim byl nesmírně vděčný. Naštěstí jsou oba již v důchodu a mohli si dovolit zůstat po celý den s dětmi, i když to pro ně, vzhledem k jejich věku, bylo náročné. Marek pracoval na hlavní poměr v továrně, a po večerech ještě začal jezdil taxíkem.

Naděje na šťastný život

Jednoho dne Marek potkal v práci Alici, padli si docela do oka a začali se scházet. Marek jí vyprávěl svůj příběh a jí ho bylo líto a uvědomila si, jak těžké to pro něj muselo být, když zůstal s dětmi sám. Snažila se mu pomáhat, jak jen mohla, a všemožně ho povzbuzovala. Uplynulo pár měsíců a začali spolu bydlet. Alice pracovala jako účetní a finančně se jim začalo dařit lépe. Dokonce si na leasing pořídili tři auta, která pronajímali taxislužbě. Marek už nemusel pracovat po nocích sám.

Fotografie: Freepik

Nic z toho však nedokázalo zatemnit jeho současný život tak jako jeho bývalá žena, která se jednoho večera náhle objevila. Jednoho večera prostě přišla, odemkla si a vrhla se Markovi kolem krku. Prosila jej o odpuštění a říkala mu, jak moc ho miluje a lituje toho, co udělala. Když ale viděla, že je v jejich bytě nová žena, kterou navíc její děti objímají, rozzuřila se. Marek Janu doslova vyhnal z bytu a poradil jí, aby si našla jiného bohatého muže, který by ji živil. Byl přesvědčen, že přijela jen kvůli penězům, a ne kvůli dětem.

Matka se přestala zajímat

Marek po této situaci konečně oficiálně požádal u soudu o rozvod manželství s tím, že budou děti svěřeny do jeho péče. Od odchodu matky uplynul více než rok a děti ji již nepoznávaly. Nijak se nezapojili ani Janini rodiče. Manželství dosud nebylo rozvedeno, protože Jana záměrně nekomunikuje s úřady. Od té doby, co ji Marek vyhodil se nesnažila jej kontaktovat, ani se neptala na své děti.

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]