Matka vyhodila své dva syny z vozidla jen pár vteřin předtím, než se proměnilo v hořící peklo. Detailně popsala celý incident

Fotografie: Depositphotos

Hrozivá událost se stala v Brownhillu ve Walsallu v Anglii. Jen pár vteřin předtím, než auto explodovalo, vyhodila matka své dva syny z vozidla.

Mellisa Grant, matka dvou malých dětí, synů Braidana (3 roky) a Bradleyho (1 rok) popsala svůj hrůzný zážitek, na který zřejmě už nikdy nezapomene. Její pohotové a hrdinské chování zachránilo životy všech cestujících ve voze. Jen pár vteřin předtím, než explodovalo z důvodu zapnutého topení, odpoutala Mellisa své dva syny a vrhla se s nimi na zem jen pár metrů od hořícího auta.

Auto se proměnilo v hořící peklo

Když 27letá Mellisa Grant řídila svůj vůz Vauxhall Corsa v Brownhill ve Walsallu v Anglii, na zadní sedačce vezla i své dva syny, tříletého Braidana a jednoročního Bradleyho. Auto bylo zamlžené, takže se Mellisa, rozhodla zapnout topení. Za chvíli si všimla, že se větracími otvory začíná valit kouř. O pár sekund později už se objevily i první plameny v místě pro nohy u sedačky spolujezdce.

Incident se udál jen několik hodin po kontrole a opravě vozu. Šokovaná žena se rychle vzpamatovala a první, na co myslela, byly její děti na zadním sedadle. Neztrácela ani vteřinu, Braidana vyhodila z auta ven a vrhla se na mladšího Bradleyho, aby jej co nejrychleji odpoutala z dětské sedačky. Naštěstí se jí podařilo vyskočit i s nejmladším synem právě včas. Bezprostředně poté auto vybuchlo.

Starší syn trpí nočními můrami

Mellisa se nezastavovala, hrdinně běžela se svými dětmi pryč od hořícího vozu a zamířila k nejbližšímu domu. Tam vyčerpaně padla na trávník a zavolala na tísňovou linku. Traumatický zážitek, který matka i oba synové v danou chvíli prožili, zasáhl celou rodinu.

Fotografie: Pixabay

Tříletý Braidan od té doby trpí nočními můrami. „Vypadá to, že Bradley netuší, co se stalo, ale starší Braidan neustále opakuje, že auto hoří, je vyděšený, uprostřed noci se často budí a chodí do naší ložnice,“ vypráví Mellisa. I ona nemůže spát. Jakmile zavře oči, vracejí se jí vzpomínky na nedávnou událost.

Otec se domníval, že je rodina stále v autě

Když byl o nehodě informován Mellisin manžel a otec obou dětí, běžel rychle k místu incidentu. Jediné, co slyšel, byl klakson a křik. Udeřil tedy pěstí do předního okna, aby mohl rodinu vytáhnout a zachránit z plamenů. Pořezal si ruku a nadýchal kouře. Naštěstí v tu chvíli byli už všichni v bezpečí.

Fotografie: Pixabay

Teď, když je celá rodina v pořádku doma, otázka zní, jak je možné, že se jen pár hodin po technické kontrole stalo to, co se stalo. Vozidlo prošlo kompletním servisem, včetně výměny vzduchového a olejového filtru. Rodina se dožaduje odpovědi.

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]