Matka Sabina odmítala kojit své novorozeně. Když sestry spatřily vzkaz nad lůžkem, pochopily proč

Fotografie: ceejayoz / Creative Commons / Attribution 2.0

Matky po porodu zažívají těžké období, když se nemohou rozkojit. Některé ženy navíc nechtějí kojit vůbec. Tato maminka neustále poslouchala dotazy, a proto vymyslela řešení.

Když se nějaké mamince narodí miminko, je vcelku přirozené, že ještě chvilku bude trvat, než začne kojit. Prvorodičky například nekojí hned první den, ale až ten další a kolikrát se tuto techniku musí učit s pomocí laktační poradkyně. Tato maminka ale měla úplně jiný problém a vymyslela řešení, aby se vyhnula hloupým dotazům.

Maminky, které nekojí, jsou špatné

Dříve se toto téma příliš nerozebíralo, ale v dnešní době je vcelku časté, že lidé neustále řeší životy druhých lidí a neuvědomují si, že do některých věcí jim zkrátka nic není. Většina lidí říká, že by každá matka měla své dítě kojit – a pokud to tak nedělá, ubližuje mu. Velice často se s tímto tématem můžete sekat na sociálních sítích.

Některé maminky totiž mají založené sociální sítě a přidávají zde fotografie svých potomků, videa a občas i delší texty, v nichž se rozpovídají o svém mateřství, porodu nebo dítěti. Jakmile se ale jiné matky dozví o tom, že tato žena svého potomka nekojí, umí rozpoutat velké peklo. Tato maminka Sabina se ale rozhodla těmto připomínkám předejít a vyrobila si na pokoj transparent.

Sabina věděla, že musí něco udělat

„Když jsem se chystala do porodnice, už předem jsem věděla, že si s sebou nebudu brát to, co ostatní maminky. Navíc jsem si s sebou vzala jeden transparent s informacemi. Tento transparent jsem si ihned po porodu vyvěsila nad svou postel, abych předešla hloupým dotazům ostatních maminek nebo návštěv,“ Vyprávěla zpětně maminka Sabina.

Fotografie: Freepik

Transparent v nemocničním pokoji

Na tomto transparentu měla Sabina napsáno, že nekojí. Dále na transparent nechala natisknout text, v němž prosí ostatní lidi, aby si uvědomili, že kojení je velmi intimní záležitostí mezi matkou a dítětem, a aby se jí lidi neptali na další dotazy. Zároveň zmínila, že její dítě bude krmit umělým mlékem a moc dobře ví, že to nijak neovlivní jeho budoucnost. Na konci transparentu uvedla, že přežila rakovinu – a z tohoto důvodu svou dceru nebude kojit.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Meghan Koziel (@meghankoziel)

Prvorodička, která má za sebou boj s rakovinou

Sabina nemohla svou dceru kojit z toho důvodu, že ještě před tím, než otěhotněla, prodělala rakovinu prsu, nad kterou se jí podařilo vyhrát. Musela ale podstoupit operaci prsou a byly jí odstraněny bradavky. Jelikož věděla, že se každý bude ptát, proč nekojí, byla nachystaná jet do porodnice s tímto transparentem.

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*