Fenka na dvoře trávila většinu času o samotě a tak přišla s geniálním nápadem na zábavu

Fotografie: Pixabay

Border Collie jsou známé svou vynalézavostí a tato hrdinka jménem Sue je toho jasným důkazem. Pes na dvoře byl během dne velice znuděný. Její majitelé byli v práci a fenka na dvorku nevěděla, co dělat. Bezpečnostní kamera zachytila krásný dvůr, kde Sue ráda tráví každý den. Fenka je velmi hodná a navzdory skutečnosti, že dvůr není zcela oplocený, Sue pozemek neopouští. Má ovšem zásadní problém, kterým je nedostatek společnosti.

Nuda je nejhorší

Psi z nudy dělají nejrůznější věci a mnoho z nich není pro jejich majitele vůbec milých. Hrabou díry, ničí záhony a koušou vše, na co přijdou. Znuděná Sue ale šla o krok dále a přišla s vlastním způsobem, jak se pobavit. Podívejte se, jak úžasný, jedinečný a skutečně efektivní způsob zábavy pejsek vymyslel.

Netradiční házená

Házení míčů je jednou z nejoblíbenějších aktivit, které se psi můžete provádět. Pejsek se proto naučil, jak hodit míč přes plot a trpělivě čekal, až ho jeden z kolemjdoucích hodí zpět na dvorek.

Pro sousedy bylo těžké nejprve uhodnout, co pes dokáže, ale nyní se tato hra stala jakýmsi rituálem. Míček mu tedy hází už automaticky a pravidelně. Pes se tak nemusí nikdy obávat, že se během dne nebude nudit, i když jeho majitelé nebudou doma.

Jak psa zabavit, když nejste doma

To, že se psi nudí, když nejste doma, je naprosto pochopitelné. Existuje hned několik možností, jak jim tento čas alespoň trochu zpříjemnit. Jednou možností je, trochu prodloužit ranní vycházku a psa utahat. Ideální je procházka na 20 až 30 minut. Máte-li psa v bytě, dejte mu pocit volnosti. Bude mnohem lepší, když mu necháte přístup do více, než jen jedné místnosti.

Další tipem je pravidelná obměna hraček. Hračky zabaví nejen děti, ale i psi. Nemusíte neustále kupovat nové, stačí jich mít jen pár do zásoby a pravidelně je měnit. Pro psa, stejně jako pro děti, budou jako nové.

Pokud můžete, nechte zapnutou televizi nebo rádio, aby se pes necítil tak o samotě. Důležité je také dodržovat čas a chodit domů každý den ve stejnou dobu.