Toulavý pes sám pochopil, že má zdravotní problém, a tak se rozhodl vyhledat veterináře. Hodiny stál sám v čekárně

Fotografie: iStock

Toulavý pes vešel do chodby na veterině a jen tak tam stál. Lékaři zpočátku vůbec netušili, že nemá žádného majitele.

Veterinář Igor Holand si myslel, že tento den bude stejný jako všechny ostatní. A zpočátku to tak i vypadalo. Jenže najednou do čekárny vtrhl pes. Na tom by nebylo nic divného, kdyby nepřišel sám. Zkrátka neměl žádného majitele. Přišel si sám říct o pomoc, protože ji opravdu potřeboval.

Hledali majitele

Pejsek přistoupil k recepci a vypadalo to, že čeká, jestli se bude něco dít. Zaměstnanci kliniky z toho nejdříve byli ve velkém šoku. Samozřejmě si mysleli, že přišel s majitelem, ale hledali ho dost dlouho, a tak nakonec přišli na to, že žádný majitel nedorazil. Pes přišel úplně sám. Když lékaři a sestry přišli k pejskovi, zjistili, že už bude určitě dlouho bez domova a bez pána. Vypadal neupraveně a na krku měl hlubokou ránu.

Fotografie: Pexels

Jako by pes sám věděl, že zkrátka musí vyhledat nějakou pomoc. A veterinář neodolal jeho psím očím. Doktor Holand se rozhodl, že tomuto chudáčkovi pomůže, a lidé ho ochotně pouštěli před sebe. Veterinář si ho pozval do ordinace a posadil ho na stůl, aby ho mohl prohlédnout. Nejprve provedl všeobecné vyšetření a poté se postaral o ránu. Pejsek byl celou tu dobu velmi trpělivý.

Ponechal si ho na klinice

Rána tak byla omyta, ošetřena a také zašita. Ale pejsek potřeboval nějaký čas na zotavení a na ulici ho veterinář zkrátka nemohl nechat. Doktor Holand ale nemohl zradit důvěru pacienta, protože ten si ho sám vybral za svého ošetřujícího lékaře. Proto se rozhodl, že si ho ponechá na klinice do té doby, než bude úplně v pořádku. Veterinář doufá, že si za tu dobu najde nového pána.

Zdroj: Gesellschaft

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*