Fakta o kočkách, která by vás měla přesvědčit o jejím pořízení do domácnosti

Kočky jsou velice individuální stvoření, která jsou obzvlášť samostatná. Možná za to mohou pradávné instinkty jejich předků, kočkovitých šelem. Kočky nevyžadují extra náročnou péči jako třeba psi. Na vesnici je kočka dokonce velice užitečným zvířetem, protože chytá hlodavce, kteří usilují o pobyt ve v lidském obydlí. Jako každé jiné živé stvoření, i kočka potřebuje samozřejmě určitou péči, aby byla zdravá a aktivní. Rovněž je zvířecím miláčkem, který dokáže zahnat lidské chmury.

Fakta o kočkách, která by vás měla přesvědčit o jejím pořízení

Kočky jsou zvířata zcela zdomácnělá a mají na člověka v mnohých ohledech skvělý vliv. Proč se tedy pořídit kočku?

  • Kočka dokáže zmírnit vnitřní napětí a stres: pohlazení tohoto zvířecího miláčka vás stoprocentně zklidní. Díky kočce můžete lépe snášet náročné životní okamžiky spojené s depresemi, smutkem, úzkostmi.
  • Některé studie prokázaly, že muži věří více ženám, které doma chovají kočky (to až v 70 procentech): v tomto případě se zcela jistě jedná o informaci, kterou bude vnímat každý velice individuálně.
  • Lidé, kteří mají doma kočku navazují lépe nové kontakty: kočka prý zlepšuje schopnost komunikace, inteligenci, a dokonce může pomoci zlepšit navazování nových vztahů ve společnosti.
  • Kočka v domácnosti údajně působí pozitivně na celý lidský organismus: ti, co ji doma chovají jsou méně nemocní. Někteří léčitelé se dokonce domnívají, že kočka je v podstatě léčitel nejen psychických nemocí, ale i fyzických.

Kočka je výborným společníkem pro osamělé lidi a podpoří lepší spánek

Kočičí zvířecí mazlíček dokáže dát také mnoho lásky a něhy, a tak může psychicky podpořit i lidi, kteří nemají partnera, nebo se cítí osamělí. Říká se, že kočky vycítí dobrého člověka, proto prý jdou jen k těm lidem, kteří jsou dobří. Kočka je schopná také zlepšit váš spánek! Proto neváhejte a nějakou si vyhlédněte.

Posílí dětskou imunitu a varuje vás před nebezpečím

Pakliže vaše děti nejsou na kočičí chlupy alergické, díky kočce v domácnosti jim můžete výrazně posílit imunitu a nebudou trpět alergiemi a astmatem. Rovněž jsou kočky, jako každé jiné zvíře citlivé na jakékoliv změny v prostředí a zaznamenají případné nebezpečí, tudíž vás i včas varují. Bylo již mnoho případů, kdy kočka majiteli zachránila život, například před plameny.

Jak se postarat o kočičího mazlíčka

Aby vám kočka dokázala pomoci fyzicky i psychicky potřebuje i ona důkladnou lidskou péči. Mějte ji rádi, pravidelně ji krmte kvalitní potravou určenou pro kočky a zajistěte jí i veterinární péči, pokud to bude potřebovat. Kočka se vám ráda odvděčí svou přízní, když ji budete opravdu milovat. Kočku si můžete pořídit v útulku, nebo si ji vyhlédnout u známých. Tak už jste se rozhodli? Pořídíte si ji?

Fotografie: Depositphotos

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]