Tento dům má pouze 35 m², ale uvnitř není žádný stísněný prostor. Vstupte s námi dovnitř, budete jen zírat

Fotografie: Greg Henshall / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

V poslední době se stále více lidí stěhuje do malých domečků, které si člověk vytvoří zcela sám. Lákavé jsou zejména minimální náklady a absence projektanta.

Mnoho lidí si tyto typy domků postaví kvůli tomu, aby měli kde trávit víkend. Časem tam však netráví jen víkendy, ale všechen svůj čas – a po chvíli se sem kompletně nastěhují. Domy jsou totiž nenáročné na údržbu a mají minimální náklady na provoz. Zejména co se spotřeby energií týče. Dům je tak malý, že teplo je v něm během pár minut. Dále k jeho realizaci nepotřebujete žádného odborníka. Je v něm vše potřebné k žití a nic navíc a prostory k úklidu jsou minimální. Což je jen další výhoda bydlení v tomto typu domu. A pokud je člověk šikovný, zvládne sem toho „nacpat“ mnoho.

Opticky větší prostor

Plocha domu je pouhých 35 metrů čtverečních. Je až neuvěřitelné, jak dobře je interiér vyřešen. Nachází se v něm vše potřebné ke každodennímu životu. Dalo by se říct, že je to podobné jako bydlení v panelovém domě, což je tak trochu i pravda.

malý domek
Fotografie: THE COZY CORRALES CASITA

U domu totiž není žádná garáž, což je v dnešní době poněkud neobvyklé. Tak či onak, nejvíce času stráví člověk od jara do podzimu na zahradě a celkově venku. Těch pár zimních měsíců se tudíž dá přežít v tomto mini domě, ve kterém je hlavně teplo. A to je pro mnoho lidí splněný sen.

kuchyň ostrůvek
Fotografie: THE COZY CORRALES CASITA

Jednoduchý jednopodlažní domek má šindelovou střechu a v jeho interiéru vévodí dřevo. Kombinace světlých barev dává prostoru moderní a útulný nádech. Navíc působí mnohem prostorněji. Za to může velké množství oken.

Rodina bez stavebních zkušeností si svépomocí postavila vysněný dům z přepravního kontejneru. Vyšel na 440 000 Kč

obývací pokoj tv
Fotografie: THE COZY CORRALES CASITA

V obývacím pokoji se nachází stylová pohovka a televize. Jeho velikost je tak akorát pro dva lidi, kteří se sem pohodlně vejdou. V kuchyni se nachází ostrůvek, jenž je praktický a zároveň místnost ozvláštňuje. Navíc je v ní i prostorná lednice, myčka, mikrovlnka, kávovar a velký dřez na nádobí. Zkrátka vše, co člověk k běžnému životu potřebuje.

pracovní nářadí

Vlastníma rukama si paní Věra postavila dům o velikosti 18 m². Exkluzivní fotografie prozrazují útulný interiér

ložnice mini
Fotografie: THE COZY CORRALES CASITA

Využívat úložná místa

Ložnice je hned vedle kuchyně a zavírá se posunovacími dveřmi, díky nimž je vše opticky větší. Velkou část prostoru zabrala postel, ale to ničemu nevadí. Za ní je totiž vchod do koupelny, která je dokonce i s vanou. A za koupelnou je úložný prostor, jenž se využil jako šatník, do kterého si majitel může ukládat nejen oblečení.

Během 8 let přetvořila staré vyřazené vagóny na vlastní domov. Atypický „dům“ je soběstačný bez drahých energií

koupelna dřevo
Fotografie: THE COZY CORRALES CASITA

Začít žít v novém není nic těžkého, ale naučit se pracovat s minimem prostoru ano. Člověk získá v průběhu času praxi, jak na to. Není to samozřejmě hned, párkrát možná budete i muset předělávat všechny pokoje. Výsledek za to ale opravdu stojí.

Zdroj: THE COZY CORRALES CASITA

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]