Důchodkyně se v 77 letech přestěhovala do malého domku, který jí splnil celoživotní sen

Fotografie: Ourtinycabinproject / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Žena se ve svých 77 letech rozhodla zbavit poloviny svého majetku a propadla trendu malých domků. Nový domov naprosto změnil její život.

Tato 77letá žena jménem Penny se rozhodla učinit krok, který zcela změnil její život. Prodala více než polovinu svého majetku a přestěhovala se do malého domku, kterému láskyplně přezdívá Stříbrná dívka. Propadla aktuálnímu trendu, kdy lidé dávají přednost jednoduchosti a účelnosti před prostornými domy. Její minimalistické bydlení je okouzlující.

Uklizeno za 10 minut

Kdo by nechtěl mít uklizenou celou domácnost do pár minut? Nejpůsobivější věcí na Pennyině novém bydlení je, že jí úklid shora dolů trvá pouhých 10 minut. A je hotovo! Mohlo by se zdát, že malý domek neposkytuje příliš možností, abyste si v něm mohli zařídit vše, na co jste zvyklí, ale nic není dále od pravdy.

Pennyin dům disponuje velkým rodinným pokojem, který spojuje obývací pokoj, jídelnu a kuchyň do jedné multifunkční místnosti, jak uvádí server OnlineNytt. Vzhledem k tomu, že je dům skutečně prostorově velice úsporný, je potřeba dokonalé organizace do posledního detailu. Tato místnost je proto mistrovsky uspořádána tak, aby byla maximálně využitá a také pohodlná.

Po přestěhování zažili doslova noční můru. To, co našli ve zdech, je donutilo hned volat odborníky

Projekt zahrnuje vysoké stropy a strategicky umístěná okna, která prostor opticky zvětšují a také rozjasňují. Jedinci trpící klaustrofobií by tedy neměli mít nejmenším problém. Také bylo potřeba dokonale naplánovat místa pro ukládání věcí, a to od kuchyňských skříněk až po úložné prostory pod postelí. V domě je využitý každý centimetr, jak píše web HomeHacks. V kuchyni najdete vše, co je potřeba k přípravě pokrmů. Nechybí ani ložnice a koupelna.

Nově nalezená svoboda a radost

Penny uvádí, že její nový domov jí poskytl možnost znovu nalézt svou ztracenou svobodu a radost. Najednou má pocit, že je její život bohatší. A pokud se někdo domnívá, že by byl problém přejít z tradičního prostorného bydlení na tento způsob života, je na omylu. Penny si zvykla okamžitě, cítila, že přesně tohle potřebovala ke štěstí. Je inspirující, že se žena jejího věku nebála změny a šla do nového projektu po hlavě. Stejně jako tato babička, která žije v zrekonstruované garáži, o níž jsme psali na SvětěKreativity.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*