Policejní ovčák byl po výstřelu zraněn. Strážníci ho vyprovodili do důchodu a přichystali pro něj neobvyklé překvapení

Fotografie: Depositphotos

Policejní psi odvádí velice dobrou práci a při výkonu svého povolání pomáhají lidským policistům v jejich práci. Tento pes byl vážně zraněn a kvůli tomu musel odejít do důchodu. 

Psi nemusí být pouze domácí mazlíčci, ale také mohou pomáhat zachraňovat lidské životy. V životě se můžete setkat se psy, kteří slouží jako asistenční nebo s policejními psy, kteří častokrát zachraňují lidské životy. Tento pejsek sloužil jako policejní pes do doby, dokud nebyl vážně zraněn a díky velikému štěstí přežil.

Psi umí zachraňovat lidské životy

Policejní psi si od malička prochází různými testy a složitým výcvikem, který trvá mnohdy i několik let. Aby byl pes správně vycvičen, není s ním zacházeno jako s domácím mazlíčkem. Výcviku psů se věnují specialisté, kteří přesně vědí, jak je potřeba, aby byl pes vycvičen a následně mohl sloužit u policie.

Psi mají dokonalý čich, a proto jsou častokrát přivedeni na místo činu, odkud dokáží za společnosti psovoda najít pachatele nebo oběť. Také umí zastrašit pachatele a v případě nouze jej i zpacifikovat. I tito policejní psi jsou častokrát v ohrožení života a je možné, že budou zraněni. Stejně na tom byl tento policejní pes, který byl zraněn při automobilové honičce. Jeho zdravotní stav byl následně velmi vážný a musel se rychle dostat k veterinářům.

Pes byl několikrát postřelen

Policejní pes se dostal do honičky, při které byl několikrát pachateli postřelen. Jedna kulka zasáhla páteř a druhá nohu. Aby byl pes ve věku 3 let zachráněn, byl rychle odvezen k veterinářům, kteří jej museli operovat. Operace byla velice náročná a trvala celkem 8 hodin. I po operaci ale lékaři nebyli příliš optimističtí a nedávali psovi moc nadějí.

Malá šance na přežití

Policejní pes se ukázal i po operaci jako velký bojovník, protože jeho stav se brzy zlepšil. Jedna z veterinářek dokonce řekla, že je velký zázrak, že policejní pes přežil. Pokud by totiž jedna z kulek mířila o pár mm výše, byl by pes ihned mrtvý. Kvůli svým zraněním byl pes vyřazen ze služby, jelikož je velmi pravděpodobné, že se u něj rozvine artritida.

Odchod policejního psa do důchodu

Protože už pes nemohl sloužit u policie, musel odejít do důchodu. V momentě, kdy pes opouštěl kliniku, čekali na něj venku jeho kolegové, kteří jej chtěli doprovodit a ukázat mu, že jim na pejskovi záleží. Tento moment byl zachycen na video, které se poté dostalo na sociální sítě a velice rychle se rozšířilo. Lidé jsou pejskovi za jeho službu vděční a nyní doufají, že se brzy uzdraví.

@k9arlo We couldn’t of done it without our huge family #arlostrong #fypシ #4yp #trending #viral #k9softiktok #tiktokdogs ♬ Fight Song – Alyssa Grace

Zdroj: Bunko

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]