Úřady 100leté seniorce nevyplácí důchod. Nevěří, že je stále naživu. Její dceru nejvíce rozhořčila jejich argumentace

Fotografie: Depositphotos

Žena je pravidelnou hvězdou místních médií díky své nebývalé vitalitě. Teď se však dostala na titulky všech hlavních celostátních deníků a bylo to zase kvůli jejímu věku.

Příběh Betty Ashley plnil v nedávné době titulky amerických médií. A nebylo to poprvé. Tato více než stoletá paní je na svůj věk neuvěřitelně aktivní seniorka. Pravidelně se účastní závodu Gasparilla. Soutěží v kategorii seniorů nad 90 let. Poslední zpráva, kde Ashley zářila na titulcích však bohužel nijak nesouvisí s jejími obdivuhodnými sportovními výkony.

Aktivní život

Betty Ashley se narodila 15. června 1921. Celý život pravidelně cvičila, chodila na procházky a celkově byla velmi aktivní. V posledních letech se také účastní místních populárních závodů v běhu a chůzi, kde se každoročně sjíždí několik tisíc lidí. Ve své kategorii nad 90 let v chůzi na 5 km zvítězila již několikrát. Tuto vzdálenost ušla zhruba za hodinu, což je na tento věk úctyhodný výkon.

Letošní start však bude sledovat z průvodu, protože byla zvolena patronkou celého závodu. Sama se smíchem poznamenala, že se bude muset naučit, jak správně mávat lidem. Závodů se účastní spolu s celou rodinou a jejím nejbližším podporovatelem je o patnáct let mladší přítel, s kterým se společně na závod připravují. Stále cvičí jógu, tančí a je pravidelným návštěvníkem místní tělocvičny. Jako bývalá učitelka dokonce ještě stále dává lekce angličtiny v místním kostele.

Prokažte, že stále žije

V posledních měsících však paní Ashley řeší pro ni velmi zapeklitý problém. Úřad zodpovědný za vyplácení jejího důchodu z ničeho nic přestal Betty peníze posílat. Byla velmi překvapená, protože se najednou ocitla bez prostředků. Její dcera kontaktovala federální úřad, aby zjistila, proč její mamince přestali vyplácet důchod. Úřednice na druhém konci telefonu jí sdělila: „Paní je přes sto let, jak můžeme vědět, že je stále naživu?” Tento přístup dceru velmi zaskočil.

Nakonec se s úřadem domluvily, že pošlou vyplněný formulář a prokáží tak, že paní Ashley je stále naživu. Vše tedy řádně vyplnily, přiložily i fotografii, na které Betty sedí a v ruce drží čerstvé vydání místních novin. Z fotografie je tedy zcela zřejmé, že žije. Přesto ani tento důkaz nevzaly úřady v potaz. A to byl moment, kdy se celý případ dostal do novin a přebralo jej mnoho amerických médií.

Fotografie: Freepik

Ačkoliv zatím kauza není dořešena, vypadá to, že úředníci budou mít další zásobu důkazů. V rozhovorech, které poskytla místní televizi, totiž paní Ashley vystupuje s takovým elánem a energií, že by jí o třicet let mladší mohli závidět. A její recept na dlouhověkost? Ten přisuzuje zdraví a tomu, že je v životě šťastná. „Musíte jít pořád dopředu, Když jste aktivní, máte stále spoustu zajímavých věcí, kterým se můžete věnovat. Pokud máte před sebou cíle a vedle sebe někoho koho milujete, pak je to snadné.”

Zdroj: Gesellschaft