„Naše malá dcera bojovala o život. Když jsme přistihli zdravotníka, jak sedí u její postele, byli jsme beze slov“

Fotografie: Depositphotos

Těžké chvíle si prožívá jedna rodina z americké Iowy. Jejich malá dcerka je na jednotce intenzivní péče. Naštěstí má neuvěřitelně laskavý personál, který se o ni stará.

Maminka se podělila s ostatními lidmi o příběh z místní dětské nemocnice. Zachytila mladého zdravotníka, jak čte její malé dcerce knihu. Fotografie se pak rychle šířila po internetu a stala se virální. Lidé pak do nemocnice poslali spoustu dětských knih, aby si měl z čeho vybírat. Maminka je šťastná, že je o její dcerku tak dobře postaráno.

Její plíce nesou těžce i nachlazení

Malá Parker Bakerová se narodila velmi brzy. V bříšku strávila pouhých 23. týdnů. Přestože její šance na přežití nebyly vysoké, postupně, díky lékařské péči, se dostala z nejhoršího. V nemocnici však strávila celý první rok svého života. Má nedostatečně vyvinuté plíce, což jí může způsobit vážné komplikace i v případě běžného nachlazení.

Bohužel přesně to ji potkalo několik dní po Vánocích. Zdálo se, že se nachladila. Matka však zpočátku doufala, že to Parker zvládne. Samotnou ji to překvapilo: „Věděli jsme, že nachlazení pro ni může být nebezpečné, ale nemysleli jsme si, že to bude tak vážné a tak rychlé.“ Její stav se prudce zhoršil a nakonec malá holčička skončila zaintubovaná na jednotce intenzivní péče dětské nemocnice Mercy One Des Moines v Iowě.

Zdravotník čte malým pacientům běžně

Rodina byla samozřejmě zoufalá. Maminka Cassie se navíc musela starat o další dvě děti. Jednoho dne dorazili do nemocnice a našli u její postýlky zdravotníka, který ji četl knížku. Cassie se nesmírně ulevilo. Uvědomila si, že nemusí neustále přemýšlet, jak se malá Parker má, když s ní v nemocnici zrovna nemůže být. Tento zdravotník je totiž ochotný se dětem věnovat i jinak, než jen po zdravotní stránce.

Fotografie: Freepik

Zaměstnanec nemocnice Dane Pratt pracuje jako kardiovaskulární perfuzionista. Má na starosti sledování ECMO přístrojů, na které jsou někteří malí pacienti napojení. A tak když Pratt kontroluje přístroje a hlídá u pacientů jejich vitální funkce, často si k nim sedne a čte jim z dětských knížek. Vysvětluje: „Pacienti stále slyší a někdy pomůže, když jim dáte vědět, že v tom nejsou sami, a že je tu někdo pro ně.“

Maminka Parker byla v úplném šoku, když poprvé viděla, jak Dane její dceři čte. Nedalo jí to a fotografii s tímto mladým zdravotníkem poslala do internetového světa. Ta si rychle našla řadu fanoušků. Výsledkem bylo, že do nemocnice začali lidé posílat dětské knihy. Dane už tak nemusí nosit z domu své vlastní a má jich mnohem více na výběr. Rodině malé Parker, se pak díky popularitě a laskavosti lidí, podařilo vybrat i nějaké prostředky na její léčbu.

Zdroj: InspireMore

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*