Miminko poprvé vyzkoušelo naslouchátko a slyšelo něčí hlas. Jeho dojemná reakce všechny dohnala k slzám

Fotografie: iStock

Holčička se narodila se sluchovým postižením. I když lékaři nevěděli, co poškození způsobilo, nevzdávali se. Když dívce poprvé nasadili naslouchátko, její reakce všechny dohnala k slzám.

Stát se rodičem je tím největším darem, i když přivést na svět dítě a vychovávat ho není vždy procházkou růžovým sadem. Radost a štěstí ve většině případů vytlačuje dřina a strach, které s sebou rodičovství přináší. Zvláště náročné to mají rodiče, jež pečují o postižené dítě, a to jakýmkoli způsobem. Patří jim obrovský respekt. Tato maminka však se svou dcerou zaznamenala obrovský úspěch, když si holčička poprvé v životě vyzkoušela naslouchátko.

Dítě se narodilo se ztrátou sluchu

Mladá maminka Carol porodila dcerku Scarlet, jež byla postižená ztrátou sluchu. Lékaři si nebyli jistí, jak rozsáhlé poškození sluchu je, ani co ho způsobilo. Zpočátku to byl pro rodiče velký šok, ale láska k dítěti překoná všechny překážky. Lékaři ani rodiče se však nevzdávali. Snažili se ze všech sil v naději, že Scarlet jednou uslyší okolní svět.

Nakonec se stal zázrak

Přestože šance byly minimální a existovalo riziko, že Scarlet nebude nikdy slyšet ani mluvit, lékaři ji poprvé nasadili naslouchátko. Scarlet seděla na klíně své maminky, když k ní přistoupila její starší sestra a pronesla ke Scarlet pár slov. Co řekla, nikdo netuší, ale reakce miminka všechny dohnala k slzám.

Technologie zaznamenala velký úspěch

Je až neuvěřitelné, co všechno dnes technologie dokážou. Díky zkušeným lékařům z celého světa je možné spravit to, co příroda pokazila. Dříve by Scarlet neměla sebemenší šanci, že někdy uslyší hlas své maminky, tatínka nebo své starší sestry – ale dnes? Dnes má šanci na plnohodnotný život, kdy jí její postižení nebude žádnou překážkou.

Podívejte se na Scarletinu reakci, když poprvé uslyší hlas své sestry:

Zdroj: Kærlighed