Královská stráž bezostyšně srazila v londýnském Toweru drobného chlapečka. Vojákovi stál v cestě

Fotografie: Contanto Estrelas / Creative Commons / Attribution 2.0

Člen britské královské gardy se v londýnském Toweru srazil s malým chlapcem. Natočené video z tohoto incidentu se vzápětí stalo virálním.

Na videu zveřejněném na TikToku pochodují u londýnského Toweru dva gardisté v šedých uniformách a charakteristických čepicích z medvědí kůže. Jeden ze strážných na přítomné přísně křičí, aby uvolnili cestu, těsně předtím, než se jeden z nich srazí s malým chlapcem, který jim stál v cestě, což šokovalo jejich okolí. Virální klip získal více než 1,8 milionu zhlédnutí.

Voják pošlapal dítě

Mluvčí britského ministerstva obrany řekl deníku Daily Mail, že o incidentu vědí a že strážný chlapce dodatečně zkontroloval. „Strážný ve službě upozornil příslušníky veřejnosti, že se blíží hlídka, ale dítě bohužel nečekaně stálo v cestě vojáka,“ uvedli. „Voják se pokusil dítě přejít a pokračoval ve službě. Po incidentu voják dítě zkontroloval a ujistil se, že je vše v pořádku.“

Královská garda je kontingent pěchoty, který má na starosti ostrahu oficiálních rezidencí panovníka. Je známá svými přísnými pravidly a protokoly, od gardistů se dokonce očekává, že budou určitým způsobem omdlévat. Oddíl pluku, jenž střeží Buckinghamský palác a palác svatého Jakuba, je také zodpovědný za zajištění stráže v londýnském Toweru, který je stále oficiální královskou rezidencí a kde se nacházejí korunovační klenoty.

garda, stráž
Fotografie: Freepik

Čí je to vina?

Komentátoři videa se rozcházeli v názoru na to, kdo je na vině: strážník, nebo dítě? Reakce na sociálních sítích se různí, někteří vojákovo jednání kritizují, jiní tvrdí, že dítěti se nic nestalo, nemělo mu stát v cestě, a obviňují z neopatrnosti rodiče. Podívejte se na záběry níže. Co si myslíte vy?

Zdroj Metro