Hasiči si pro děti v nemocnici přichystali vánoční překvapení. Skrz okno jim nosili vysněné dárky

Fotografie: Bazi / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Strávit Vánoce v nemocnici není rozhodně nic příjemného. Tím méně pro malé děti. Tito hasiči s velkým srdcem však na nemocné děti nezapomněli a přijeli je potěšit.

Vánoce jsou svátky klidu a radosti, které bychom měli trávit s našimi milovanými doma u vánočního stromečku. Bohužel ne vždy je to možné. Jako v případě těchto dětí na onkologickém oddělení, které se tu statečně perou se svojí diagnózou. Aby je alespoň trochu potěšili a zpříjemnili jim chvilky léčby, rozhodli se hasiči z Athén zahrát si na pohádkové Santy Clause. Podívejte se, jak visí na lanech a podávají dětem dárky přes balkon.

Dětem nosí dárky každý rok

„Členové hasičského sboru převlečení za Santa Clause a skřítky rozdávali dárky dětem onkologické jednotky ‚Elpida‘ a přinášeli úsměvy skutečným hrdinům života,“ píše řecký deník Newsitamea. A rozhodně si to nijak neulehčili. Hned několik z nich vyšplhalo po lanech na fasádu budovy a za zvuků vánoční hudby rozdávali dárky, které si od nich děti přebíraly na balkonech.

„Každý rok se naši hasiči převlékají za Santa Clause, aby překvapili děti z onkologického oddělení Elpida! Létající hasiči sestupují s lany z patra do patra, aby dětem vykouzlili obrovský úsměv spolu s dárky, které si od Santa Clause vyžádaly,“ cituje deník Tanea. Ve videu můžete také vidět Santu Clause, kterého snáší na zem velký hasičský jeřáb.

Není nic krásnějšího než dětský úsměv

Děti tak měly o zábavu i velkou podívanou postaráno. Hasiči na ně nikdy nezapomenou a toto neobvyklé rozdávání dárků po lanech se tu stalo každoroční tradicí. „Hasičský záchranný sbor je každý rok věrný svému jménu, a tak i letos rozdával radost skutečným hrdinům onkologického oddělení v Dětské nemocnici. Protože není nic krásnějšího než rozesmát děti,“ napsali hasiči na svých sociálních sítích.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Athens Finest (@athensfinest_official)

„Létající hasiči“ si za své nezištné počínání vysloužili mnoho pochvalných komentářů. Oni však zůstávají skromní a zdůrazňují, že jejich povolání je službou lidem, kteří je v těžkých chvílích potřebují mít po svém boku. A do toho se počítají i děti a jejich rodiny, které právě bojují jednu z nejtěžších bitev. Každé povzbuzení a každá světlá chvilka tak pro ně znamená mnoho.

sestra a pacient

Stařík měl dechberoucí poslední přání, které bylo v rozporu s pravidly nemocnice. Splnili ho hasiči

Nezbývá než těmto dobrosrdečným hasičům zatleskat a všem dětem popřát brzké uzdravení. Tento příspěvek opět ukázal, že hasiči často konají nad rámec svých povinností. Podívat se můžete také na hasiče z amerického města Edmonds. Na SvětěKreativity jsme psali, jak splnili poslední přání umírajícího muže, které rovněž v popisu práce neměli.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*