Porod nemusí být vždy traumatizujícím zážitkem. Lékař přišel s originálním řešením

Fotografie: Freepik

V různých kulturách se porod, tedy narození dítěte oslavuje jinak. Někteří udělají na počest dítěte velkou party, jiní miminko pokřtí v kostele, můžete si i zatančit přímo na porodním sále. Každý prožívá radost z narozeného miminka jinak. Představíme vám lékaře, který má svůj vlastní způsob.

Doktor každé narozené miminko uvítá písní

Porod, který vidíte na video, proběhl hladce. Pro každého lékaře je být součástí porodu jedinečný zážitek, stejně jako pro oba rodiče. Každý porod je jiný a jiná je také reakce rodičů, když poprvé své dítě uvidí.

Fotografie: Freepik

Všichni rodiče jsou ale překvapení chováním doktora Carey D. Andrewa. Ten se během své kariéry zúčastnil tisícovek porodu a pokaždé, když se dítě narodilo, mu zazpíval společně se svými kolegy, kteří u porodu asistovali.

Pro matku, otce a dítě je to takový zážitek, protože to nikdo nečeká. Tímto přístupem ozvláštňuje doktor porody již několik let a zatím nebyl nikdo, kdo by to neocenil. Porod je pro matku něčím jedinečným, ať se jedná o přirozený nebo porod císařským řezem. Tak i tak je to pro ženy velkým zážitkem, i když velmi bolestivým.

Dnešní doba podporuje budoucí maminky

Nastávající maminky mají dnes tolik možností, kde si mohou přečíst, jak bude porod probíhat a jak se na něj co nejlépe připravit. Do porodnice si mohou přinést svůj vlastní porodní plán nebo seznam porodních přání.

Fotografie: Freepik

Mezi nejdůležitější aspekty patří porodem se nestresovat. Několik týdnů před porodem se běžte podívat do porodnice, abyste věděla, jaké je tam prostředí a co si případně vzít s sebou, abyste se tam cítila jako doma. Některé ženy vyžadují při porodu absolutní ticho, jiné si s sebou vezmou oblíbenou hudbu, aby nemusely myslet na nepříjemné kontrakce.

Ke konci těhotenství je už pohyb velmi náročný, ale i tak se snažte zůstat aktivní a denně si dopřejte alespoň krátkou procházku. Porod poté bude kratší a méně bolestný, protože se miminko snadněji dostane do polohy, kterou porod vyžaduje. Vždy se snažte mít pánev výš než kolena, i když třeba koukáte na televizi nebo si čtete knížku.

U samotného porodu by si sama žena měla zvolit, jaká poloha pro ní bude nejpříjemnější. Tolik oblíbená poloha lékařů vleže není vhodná, protože děťátku nepomáhá gravitace, ale musí se vytlačit směrem ven. Nejlepší poloha je na čtyřech nebo vestoje, kdy se miminko snadno natočí. Oblíbené jsou také porody do vody.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]