Dojemný ceremoniál zaměstnanců nemocnice před smrtí pacienta rozplakal celé Česko. Vzdávají hold dárci orgánů

Fotografie: Depositphotos

Zaměstnanci nemocnice vyjadřují pacientům, kteří se rozhodli stát se dárci orgánů, zvláštní úctu a vyjadřují jim tak emotivní gesto podpory a úcty.

Video, které zveřejnilo Lékařské centrum svatého Lukáše v Meridianu ve státě Idaho, ukazuje zaměstnance, kteří lemují stěny čtvrtého patra zařízení, aby mohli vzdát hold 53letému dárci orgánů. Muž, jehož rodina si přála zůstat v anonymitě, byl na cestě k odpojení od přístrojů, aby jeho orgány mohly okamžitě posloužit jinému pacientovi.

Zachrání další život

Kdykoli pacient nebo jeho rodina souhlasí s dárcovstvím orgánů, zaměstnanci nemocnice – od údržbářů po chirurgy – tiše stojí na chodbě, zatímco dárce je odvážen na operační sál. Nemocnice provádí tradici „Procházky úcty“ od doby, kdy uctila památku syna jednoho ze zaměstnanců, který zemřel před několika lety.

„Je to jen způsob, jak můžeme uctít rodinu, která učinila těžké rozhodnutí,” řekla listu Idaho Statesman mluvčí nemocnice Svatého Lukáše Anita Kissée. Od chvíle, kdy bylo video sdíleno na sociálních sítích, se na nemocnici svatého Lukáše obrátily další nemocnice, aby vyjádřily zájem o zahájení této tradice ve svých vlastních zařízeních.

Naposledy vzdají hold

„Byl to zvláštní nápad, ale nečekali jsme tak obrovský mediální rozruch a tolik emocí. V nemocnici došlo ke dvěma transplantacím orgánů během jednoho týdne. Seřadili jsme se na chodbě a všichni se v tichosti poklonili pacientovi a trpící rodině, zatímco pacient byl naposledy eskortován na operační sál.“ řekl Deb Compton , Sf. Ředitel Luke Hospital, o dojemném okamžiku.

Díky těmto dárcům orgánů mohou lékaři zachránit mnoho dalších životů. V dojemném videu, které si můžete pustit níže, zaměstnanci nemocnice vzdávají hold pacientovi, který bude brzy sejmut ze strojů, aby jeho orgány mohly být použity k záchraně ostatních.

Zdroj: Twice

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]