I přes vysokou inflaci si Češi denně dopřávají luxusní oběd za 50 Kč. Stravují se zde i lidé z dalekého okolí

Fotografie: Petravesela79 / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Bývalí zaměstnanci FN Hradec Králové si stěžovali vedení na závratné částky za obědy v nemocniční restauraci. Nakonec však svůj názor změnili a nyní si služby chválí.

Fakultní nemocnice Hradec Králové se nedávno postarala o velký rozruch, když se rozhodla výrazně navýšit ceny obědů, jež mohou být pro mnoho lidí, zejména seniorů, závratné. Stěžovali si tak dva bývalí zaměstnanci nemocnice, kteří uvádějí, že nikdy nic podobného nezažili.

Rozdíl mezi stávajícími a cizími zaměstnanci

Dva bývalí zaměstnanci Fakultní nemocnice Hradec Králové se rozhodli prostřednictvím redakce PrahaIn směřovat stížnost na vedení nemocnice z důvodu závratných částek stravného. Jinými slovy, nemocnice značně zdražila obědy. Oba bývalí zaměstnanci docházejí do nemocniční restaurace řadu let a pamatují jídla mnohem lacinější.

K tomu se vyjádřila sama nemocnice, aby situaci uvedla na pravou míru. „Je potřeba podotknout, že pro samotné zaměstnance Fakultní nemocnice Hradec Králové se nic nezměnilo, nedošlo ani ke zdražení stravného. Jenže naši bývalí zaměstnanci, dnešní důchodci, již mají kvůli uvedeným legislativním změnám status cizího strávníka.“

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Fakultní nemocnice Hradec Králové (@fn_hradec_kralove)

„Pro ně se ceny jídel pohybují od 50 do 150 korun. Dokonce bývalí zaměstnanci nabyli nových výhod. Nyní mohou služby zaměstnaneckého restaurantu využívat 7 dní v týdnu, dříve jim to bylo umožněno pouze v pracovní dny,“ vysvětlil situaci se stravováním v nemocniční restauraci tamní mluvčí Jan Špelda.

Mezi rodiči se strhla bouře, když jeden z žáků zveřejnil fotku nepřijatelného školního oběda

Bývalí zaměstnanci své stanovisko změnili

Po čase se redakce PrahaIn na jednoho z bývalých lékařů královéhradecké nemocnice znovu obrátila. Nakonec změnil své stanovisko. Porce jsou dle něj obrovské a ceny odpovídají množství i kvalitě, která je nadprůměrná. Jen si stěžoval na množství lidí využívajících stravování v nemocniční restauraci. Potkáte zde lidi například i z Přerova. Server HradeckýDeník také nedávno uvedl další novinku Fakultní nemocnice Hradec Králové, a sice jídlo pro těhotné ženy a maminky, které mají bufet k dispozici 24 hodin denně.

Maminky si novou službu velice chválí, je příjemné mít možnost najíst se chutného a vydatného jídla po náročném porodu. Zvláště přivedete-li na svět trojčata, což se právě ve Fakultní nemocnici Hradec Králové stalo a o čemž jsme nedávno na SvětěKreativity psali.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*