66letá prvorodička: Rumunka v úctyhodném věku porodila své první dítě, holčička na svět přišla zcela zdravá

Fotografie: Depositphotos

Poprvé se stala matkou, když jí bylo 66 let. Jde opravdu o rekordní a neobvyklý porod, pokud vezmeme v úvahu ženin věk.

Bylo to historicky jedinečné a ve své době to vyvolalo opravdu mnoho senzací. Narození Elizy bylo v následujících letech hodně komentované. Pro mnohé to bylo nepochopitelné, že se žena stala matkou poprvé v 66 letech. Sama Adriana Ilescu si však podle svých slov připadala jako malá holka se spoustou energie. Ačkoli jí táhlo na 70, připadala si jako třicátnice. Kromě toho jí sloužilo i zdraví.

Chtěla pro dceru sourozence

Nejenže svou dceru porodila v pozdním věku, chtěla pro ni i bratra nebo sestru. V roce 2010 bylo Adrianě 71 let, ale stále si připadala plná síly a připravená porodit i další děti. Podle Adriany byla její dcera Eliza energická a zábavná. Navíc to byla velmi šťastná holčička. „Je pro mě vším a nic jiného mě nezajímá,“ dodala Adriana. Volba mít dceru takto pozdě nebyla dobrovolná, těhotná byla už dříve.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený CANCAN.ro (@cancan.ro)

Adriana se vdala a ve 24 letech otěhotněla. Kvůli zdravotním problémům však musela na potrat. Potom ji opustil manžel a ona se věnovala jen své práci. Ve 37 letech cítila, že by se chtěla stát maminkou, ale neměla partnera, takže by bylo nutné udělat inseminaci. Bohužel to však v té době nebylo možné. Proto Adriana žila dál svůj život, který byl však nenaplněný. Toužila po dítěti.

Musela čekat dlouhé roky

V Rumunsku byla inseminace možná, až když bylo ženě 57 let. Ihned tedy tuto možnost vzala v potaz a šla na první pokus. Ten byl ale neúspěšný. Úspěch se dostavil až v roce 2004. Potom se jí narodila dlouho očekávaná dcerka. Nyní je Adrianě úctyhodných 83 let a dceři je 17. Dodnes jsou si tyto dvě ženy blízké, jsou si navzájem oporou a cítí k sobě opravdovou lásku. Snad jim to ještě dlouhou vydrží.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Școala Sfântul Calinic (@scoalasfcalinic)

Pro Elizu to pochopitelně nebylo jednoduché, ale prý by s nikým neměnila. Její maminka je sice starší než jsou rodiče jejích spolužáků, přesto ji má nadevše ráda a je vděčná, že s ní může trávit tolik času. Adriana je ráda, že ze své dcery vychovala dobrého člověka. Bojí se však, že se nedožije dne, kdy její malá holčička půjde k oltáři. Moc by si přála být u toho. Snad jim to vyjde.

Zdroj: Mammastobene

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]