Dcera byla zlá na svou matku. Ta jí druhý den napsala dopis, ze kterého se svírá hrdlo

Fotografie: Depositphotos

Dcera dostala od své stárnoucí matky dojemný dopis. Tyto řádky vás donutí zamyslet se, co pro vás rodiče celý život dělají. 

Rodičovství je náročný závazek od samého početí až po zbytek života. Být matkou je práce, která započne po porodu dítěte a již nikdy neskončí. Matka je pro své dítě k dispozici po celý život, 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, 365 dní v roce. Častokrát se však stává, že si to děti vůbec neuvědomují. Proto se jedna máma rozhodla zanechat své dceři dojemný dopis.

Fotografie: Piqsels

Až budu stará, snaž se mě pochopit

Má milovaná dcero: až mě jednou uvidíš starou, měj se mnou prosím trpělivost a snaž se mě pochopit. Když budu opakovat stále totéž dokola, neutínej mě tím „už jsi to říkala tisíckrát“, prostě mě jen poslouchej.

Fotografie: Piqsels

Vzpomínáš si na ty noci, kdy jsem Ti vyprávěla stále stejné pohádky a příběhy? Noc co noc, četla jsem Ti a povídala, než jsi usnula. Pořád dokola, i když jsem sama byla k smrti unavená. Uvědomuji si, že je to se mnou někdy těžké, když se třeba sama nechci vykoupat. Ale nehádej se se mnou a vzpomeň si, jaké to bylo, když jsi byla malá. Kolikrát jsem Tě uplácela různými sliby, abys šla do koupelny?

Pokud zjistíš, že něco neumím, dej mi čas, abych se to naučila, a nelámej nade mnou hůl, že jsem beznadějný případ. Vzpomeň si, má nejdražší, kolik jsem Tě toho naučila já, když jsi byla malá holčička. Naučila jsem Tě jíst, česat si vlasy, oblíkat se, obouvat si boty a především, naučila jsem tě postavit se čelem ke všem výzvám, které Ti v životě vstoupí do cesty.

Nenechala bych Tě padnout

Vím, že se mi občas špatně chodí a jsem pomalá. Dovol mi, prosím, abych se Tě přidržela. Budeš v tu chvíli mou nejdůležitější oporou. Vzpomeň si, jak jsem Tě sama vodila za ručičku a naučila tě pomalými krůčky chodit, když jsi byla malá.

Nikdy jsem nedopustila, abys padla na zem. Někdy se mi také stává, že v hovoru ztratím nit. Nenuť mě, prosím, abych se sklonila a hledala ji. Bude stačit, když mě budeš prostě jen poslouchat.

Fotografie: Pixabay

Jednou nastanou mé poslední dny. Nevíme, kdy přesně to bude. Ani ty, ani já. Jen tě prosím, abys mě nenechala samotnou, i když se budeš cítit smutná a bezmocná. Když se mnou zůstaneš do posledních chvil, bude pro mě mnohem snadnější dostat se na konec své cesty. Navždy budeš osobou, kterou jsem na světě nejvíce milovala. S úsměvem na tváři Ti děkuji za čas, který jsme spolu mohly strávit, byl to pro mě ten nejkrásnější dar života!

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]