Březí kráva překvapila celý svět. Když nastal porod, její majitelé trnuli hrůzou. Šance na přežití byla jedna ku jedenácti milionům

Fotografie: Depositphotos

Březí kráva překvapila nejen své majitele, ale i celý svět. Vzhledem k její velikosti se očekávalo, že porodí dvojčata, když nastal porod, nikdo z přítomných nevěřil svým vlastním očím.

Ve světě lidí nejsou dvojčata nic neobvyklého, ovšem ve světě zvířat jsou trochu raritou. Zvláště u takových zvířat, jako jsou například krávy. Zpravidla kráva porodí pouze 1 tele, 2 pouze ve výjimečných případech. Ovšem tato kravička překvapila nejen své majitele, ale i celý svět. I přes její větší velikost, když byla březí, nikdo nečekal, kolik mláďat přivede na svět.

Majitelé nevěřili svým vlastním očím

Deb a Chuck Beldo neměli vůbec žádné tušení, kolik mláďat jejich březí kráva porodí, dokud nezačal porod. U krav je celkem netradiční, porodí-li více než 1 tele. Ačkoli existují případy, kdy některé krávy porodily dvojčata, často se stává, že druhé nepřežije. Deb a Chuck tušili, že jejich kráva, vzhledem k její velikosti těsně před porodem, zřejmě přivede na svět 2 telata, ale když začal porod, zjistili, že jich bude mnohem více.

Statečná kráva porodila 4 telata

Farmářská rodina z Minnesoty zažila neuvěřitelné překvapení, když se jejich březí krávě 24. května 2018 narodila 4 telata. Manželé věděli, že je jejich kráva březí a že je rozhodně větší, než by měla být, proto očekávali, že přivede na svět maximálně 2 telátka, ale omyl. Statečná kráva porodila hned 4 mláďata.

Minimální šance na přežití

Odborníci odhadují, že kráva má šanci porodit trojčata 1 : 105 000. Tato statistika nezahrnuje samovolné potraty nebo úhyn telat krátce po porodu. Minimální šanci na přežití měla i tato 4 telata. Zhruba 1 : 11 000 000. Naštěstí však měli Chuck a Deb dost místa, aby mohli pečovat o všechna čerstvě narozená mláďata

Fotografie: Depositphotos

Také měli spoustu pomoci, protože jejich vnoučata byla skutečně šťastná, že se mohla věnovat hned 4 tak roztomilým telátkům. Děti s mláďaty trávily veškerý volný čas, pomáhaly svým prarodičům, protože péče o 4 čerstvě narozená telata nebyla žádná legrace. Navíc se nesmělo zapomínat ani na vyčerpanou maminku. Šance na přežití černých telátek byla minimální, ale byla statečná a svůj život na tomto světě si vybojovala.

Podívejte se na ně na níže uvedeném videu:

Zdroj: Gesellschaft

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*