Chtěla dát své dítě k adopci, ale zdravotní sestra jí změnila pohled na věc. Doteď jí děkuje za slova, která pronesla a nikdy je nezapomene

Fotografie: Pexels

Někdy se stane, že žena otěhotní, ale dítě si z nějakého důvodu nemůže nechat, a tak se rozhode, že ho dá k adopci. Ale ne vždy to tak opravdu dopadne.

Když se žena dozví, že čeká miminko, většinou je neskutečně šťastná a nemůže se dočkat, až to oznámí partnerovi a rodině. Bohužel, někdy se stane, že žena otěhotní s mužem, s nímž ani nemá vztah, a dítě si také dovolit nemůže. Potom se musí rozhodnout, jestli si dítě nechá vzít, nebo ho porodí a dá ho k adopci. K té druhé volbě se rozhodla i žena, o níž dnes bude řeč. Ale zdravotní sestřička nakonec její rozhodnutí změnila.

Neplánovaně otěhotněla

Volby jsou tou jedinou věcí v životě, nad kterou má člověk kontrolu. Každý se může rozhodnout tak, jak sám chce. Každý den máte na výběr, co se svým životem uděláte a jak se rozhodnete. Jenže některé z těchto voleb vás mohou následovat až do konce vašeho života. Když Anna otěhotněla, nikdo z toho nebyl nadšený. Byla až příliš mladá a nikdo nevěřil tomu, že by mohla být dobrou matkou.

Fotografie: Pexels

Rozhodla se, že dítě porodí

Mnoho lidí jí řeklo, že pro ni bude lepší, když si dítě nechá vzít, a ona nad touto možností také uvažovala. Jenže potom jí došlo, že nemá právo na to, vzít tomu malému človíčkovi, který v ní roste, život. A tak se rozhodla, že dítě porodí a poté ho dá k adopci.

Když jí jednoho dne praskla voda, zavezla ji její matka do porodnice. A jakmile ležela v pokoji s malým miminkem, čekala na to, až bude o samotě jen se zdravotní sestrou.

Fotografie: Freepik

Sestřička jí adopci rozmluvila

Zdravotní sestřička totiž byla tak milá a ochotná, že si Anna byla jistá, že se jí může svěřit s tím, že si dítě nemůže nechat. Zeptala se jí, jak těžké by bylo dát dítě k adopci a jak dlouho by takový proces trval. Myslela si, že když se dítěte vzdá, bude mít šanci na lepší život, než kdyby si ho nechala. Na tváři sestřičky ale viděla, že s tímto rozhodnutím nesouhlasí, a měla pocit, že ji trošku odsuzuje.

Pořádně se zamyslela

Sestřička se zvedla a řekla jí, že se za chvíli vrátí a mohou spolu probrat vše, co potřebuje. Nechala ji tak chvilku o samotě s novorozenou dcerkou. Anně se v hlavě honila spousta myšlenek. Byla si jistá tím, že si holčičku nemůže nechat, že není připravená na to být matkou. Ale čím déle se na svoje miminko dívala, tím víc jí docházelo, že pokud se teď rozhodne dát ji pryč, už ji třeba nikdy neuvidí.

Fotografie: Pexels

Sestřičce nikdy nepřestane být vděčná

Záleželo jen a pouze na její volbě, která jí, ať už se rozhodne jakkoliv, změní život. Věděla, že na světě je hodně žen, které by byly lepší matky než ona. Ale také věděla, že by toho mohla do konce života litovat. A tak se rozhodla, že si holčičku nechá a udělá všechno pro to, aby jí byla tou nejlepší matkou. Zdravotní sestřičce nikdy nepřestane být vděčná za to, že jí dopřála malou chvilku o samotě se svou dcerkou.

Zdroj: Love What Matters

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]