Ve své adoptivní rodině měl najít klid a štěstí. Místo toho ho drželi roky zavřeného v kleci

Fotografie: Depositphotos

Měl najít klid a štěstí ve své adoptivní rodině. Místo toho ho jeho noví rodiče zavřeli na několik let do velké klece v garáži.

V ideálním světě má adopce poskytnout dítěti, které z různých důvodů nemůže být ve své biologické rodině, péči a lásku adoptivních rodičů. Ve skutečnosti se někdy stává, že pečovatelé dělají dítěti ze života peklo. To byl případ floridské rodiny, která svého čtrnáctiletého adoptovaného chlapce dlouhá léta zavírala do velké klece v garáži, kterou zvenku přišroubovala. Policie našla tisíce nahrávek!

Neuvěřitelná krutost adoptivních rodičů

Tracy a Timothy Ferriterovi, 46letý floridský pár, byli zatčeni za zneužívání a opatrovnictví dětí a soud stanovil kauci 50 000 dolarů za jejich propuštění a zakázal jim kontakt s dětmi, pokud nedostanou zvláštní povolení od floridského odboru pro děti a rodiny. Podle policie Ferriterovi nutili svého čtrnáctiletého adoptovaného syna žít v kleci o rozměrech necelých 2,5 krát 2,5 metru. Toto zvenčí přišroubované „vězení“ se nacházelo v jejich domě na Floridě.

Fotografie: Freepik

Stará matrace a kbelík místo záchodu

Uvnitř se nacházela matrace, kbelík sloužící jako toaleta a kamera, která se instaluje ke dveřím domu, aby bylo vidět, kdo na ně klepe. Jak uvedli vyšetřovatelé, chlapcův horor trval od roku 2017. Jeho adoptivní „rodiče“ ho fyzicky týrali tím, že ho zavírali do této klece. Čtrnáctiletý chlapec mohl jít do školy, ale po zbytek dne byl zavřený. Nesměl chodit normálně na záchod ani si sednout ke stolu se zbytkem rodiny. Přinášeli mu jídlo a dotyčný kbelík mu musel stačit k tomu, aby se postaral o své potřeby.

Právník, který obhajuje rodiče, kteří začali chlapce zavírat, když mu bylo pouhých devět let, tvrdí, že dítě trpí reaktivní poruchou vazby. Důvodem, proč jeho klienti chlapce zavřeli, měla být právě tato porucha. Policie se o existenci klece v garáži dozvěděla, když chlapcova adoptivní matka v lednu nahlásila jeho zmizení s tím, že má poruchu chování. Policie pak se svolením rodiny vstoupila do domu a v garáži objevila hrůzu dítěte.

Fotografie: Freepik

Co jsou reaktivní poruchy připoutání?

Reaktivní porucha attachmentu vzniká v raném dětství, kdy je dítě zanedbáváno a nikdo se nestará o jeho citový vývoj. Dítě postižené touto poruchou je úzkostné, nedokáže vhodně reagovat na setkání s pečovatelem, je uzavřené, ostražité a může projevovat agresi vůči sobě i ostatním. Jak zdůrazňují psychologové, děti s tímto problémem vyžadují zvláštní péči a jejich rodiče (nejčastěji se porucha vyskytuje v adoptivních rodinách) se musí vyzbrojit znalostmi, jak svým svěřencům pomoci.

Utekl , protože cítil, že ho nikdo nemá rád

Ve zprávě o zatčení se uvádí, že policisté 14letého chlapce, který utekl z domova, našli v lednu v areálu střední školy Independence v Jupiteru. Chlapec policistům řekl, že ho rodiče často zavírají do klece. Jednou tam byl zavřený až 18 hodin. Podle zprávy, když se ho policisté zeptali, proč utekl, řekl něco, co vás chytne za srdce. „Utekl jsem, protože mám pocit, že mě nikdo nemá rád.

Fotografie: Freepik

Chlapec se doma necítil bezpečně. Prosil policisty, aby ho zatkli, a řekl, že bude raději ve vězení, než aby se vrátil zpět domů. 1. února začala policie vyslýchat chlapcovy sourozence. Jedno z dětí uvedlo, že rodiče chlapce v garáží zamykali, když se špatně choval nebo měl problémy. Podle zprávy o zatčení policie při prohlídce domu objevila záznamy z kamery umístěné uvnitř objektu.

Jednalo se o tisíce videí, která poskytují nezvratné důkazy o tom, že chlapec byl každý den zavřený. Služby odebraly z domova adoptivní rodiny další tři děti, z nichž nejmladšímu jsou dva roky. Není známo, zda byly také nějakým způsobem zneužívány.

Zdroj: Wszystko-o-wszystkim

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]