Těhotná žena začala předčasně rodit uprostřed letu. Pilot se bez váhání zachoval jako kabrňák

Fotografie: Turkish Airlines

Žena měla ještě pár týdnů do porodu a rozhodla se absolvovat let, během něhož však došlo k nečekanému. Miminko se rozhodlo přijít na svět o něco dříve.

Každý den se na světě narodí něco kolem 350 000 dětí. Nestává se však každý den, aby se miminko narodilo několik stovek kilometrů na zemí uprostřed nebes. Tito cestující toho však byli svědky. Na tento okamžik nezapomenou nejen oni, ale především statečná maminka a posádka letadla, která rychle přispěchala na pomoc.

Nezapomenutelný den pro všechny přítomné

Skupina cestujících zažila let svého života, když letadlo Frontier v květnu 2022 zamířilo na mezinárodní letiště v Orlandu. Novopečená maminka zažila velmi nečekaný a brzký porod, když bylo letadlo ve vzduchu uprostřed nebes. Letuška jménem Diana Giraldo pomohla těhotné ženě přesunout se do zadní části letadla, kde nakonec celý porod probíhal.

Podle Frontier Airlines letuška Diana pomáhala dítě porodit ještě během letu. Letadlo ani nestačilo doletět do svého původního cíle, Orlanda, ale letištní úředníci ho odklonili do Peniscoly na Floridě. Když letadlo přistálo, na matku a její novorozeně čekala sanitka.

Posádka letadla se chovala naprosto profesionálně

Poté, co čerstvá maminka i její dítě bezpečně přistály, čekala je cesto do nejbližší nemocnice. Frontier Airlines později uvedli, že prostřední jméno dítěte je Sky (v české překladu „Nebe“). Po tak dramatickém letu pilot Chris Nye velmi chválil letušku, která pomáhala holčičce na svět, i celý zbytek posádky. Pilot dodal, že se zaměstnanci aerolinek chovali naprosto profesionálně, nenechali se vyvést z míry a zajistili pohodlí všech cestujících.

Tento let byl opravdu unikátním zážitkem pro všechny přítomné. Maminku tato zkušenost natolik zasáhla, že po ní pojmenovala i svou dceru. Frontier Airlines na své facebookové stránce napsaly: „Maminka se rozhodla dát dítěti prostřední jméno Sky. Celá posádka odvedla opravdu skvělou práci.“

Zdroj: Gesellschaft