Letuška si všimla zvláštní dvojice. Její nejhorší obavy se naplnily. Nebezpečnou situaci vyřešila s velkým přehledem

Fotografie: Depositphotos

Letuška si při obsluhování cestujících všimla zvláštní dvojice. Ukázalo se, že její obavy byly opodstatněné. Neváhala ani vteřinu a ihned informovala pilota.

Shelia Fedrick pracuje jako letuška a za dobu své kariéry už zažila spoustu neobvyklých věcí. Jeden let si však zapamatuje až do konce života. Na cestě do San Francisca si všimla drobného detailu, který však pro druhého člověka znamenal hodně. Díky Shelianině zvýšené pozornosti byl zachráněn život mladé dívky, jež se stala obětí únosu.

Upravený muž s rozcuchanou dívkou

Když Shelia obsluhovala cestující, ihned si všimla nesourodé dvojice. Starší muž působil inteligentně, byl značkově oblečený, perfektně upravený. Ovšem dívka vedle něj byla rozcuchaná, ale především na první pohled působila vyděšeně. Vypadala, že si prošla peklem. Navíc – co bylo na dvojici nejzvláštnější – muž nedovolil dívce s nikým mluvit, ani s letuškou ne.

Fotografie: Pixabay

Shelia tedy nenechala nic náhodě. Využila chvilky nepozornosti staršího muže a během obsluhování zašeptala dívce do ucha, aby si odskočila na záchod. Tam už na ni čekala rtěnka, s níž mohla napsat na zrcadlo vzkaz. Tak také udělala. Když Shelia vešla na toaletu, na zrcadle našla zoufalou prosbu o pomoc.

Oběť obchodování s lidmi

Shelia okamžitě kontaktovala pilota a následně i policii v San Franciscu, aby mohla zasáhnout na letišti ihned po příletu. Ukázalo se, že dívka byla obětí obchodování s lidmi, na což bývá většina pracovníků leteckých společností proškolována. Nancy Rivard, zakladatelka organizace Airline Ambassadors, která školení provozuje, uvedla: „Říkáme pracovníkům leteckých společností, aby se nepokoušeli o záchranu sami, protože mohou přímo ohrozit oběť i sebe.“

Fotografie: Pixabay

Namísto toho je potřeba nedávat najevo jakékoli podezření, neobvyklé obavy nebo nevzbuzovat poplach. Je důležité chovat se normálně a kontaktovat nejdříve pilota. Ten následně informuje policii cílové destinace. Ta už vykoná svou práci po přistání letadla přímo na letišti. Tak se stalo i v tomto případě. Na muže už čekala policie v San Franciscu a skončil v poutech.

Letušce se podařilo zachránit život

V tomto případě se letušce podařilo diskrétně komunikovat s obětí, dát jí najevo, že si všimla jejích potíží. Pomocí tiché komunikace na toaletě zjistila, že její obavy jsou skutečné. Informovala tedy pilota, jak se učí i na školeních, a ten následně zavolal policii v San Franciscu. Díky Sheliině všímavosti a chladné hlavě byl zachráněn život mladé dívky před hrozivým osudem.

Zdroj: Sosialnytt

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]