Během porodu ztratila paměť a skončila v kómatu. Po probuzení zapomněla, že má 2 děti a věří, že jí je znovu 13 let

Fotografie: Freepik

Příběh mladé ženy, která se po porodu probudila z kómatu a myslela si, že je jí 13 let. Její srdce netlouklo 68 minut a ona skončila na dva týdny v umělém spánku.

V jednom okamžiku čekala každou chvíli narození druhého dítě a v dalším upadala do bezvědomí a přestávala dýchat. Mladá maminka se před několika týdny vydala se svou matkou a snoubencem do nemocnice, kde chtěla přirozeně porodit svého potomka. Po několika hodinách se vrátila domů, ale nečekané komplikace způsobily, že si plně neuvědomuje, v jakém stavu se právě nachází.

Během porodu přestala dýchat

Mladou dvaadvacetiletou Britku Shannon Everett Během porodu postila embolii plodovou vodou. Embolie plodovou vodou je stav, kdy plodová voda uniká z placenty do celkového krevního řečiště. Narušuje srážení krve, ovlivňuje plíce a může způsobit smrt otravou nebo udušením. Onemocnění se bohužel vyvíjí rychle a nelze mu zabránit. Ještě stihla vyznat lásku své matce a snoubenci, ale o několik vteřin později, když jí sestry řekly, aby začala silněji tlačit, náhle přestala dýchat.

Fotografie: Depositphotos

Lékařům se naštěstí podařilo zachránit její dítě, i když ho Shannon porodila v bezvědomí. S rodičkou ale měli mnohem větší problémy, protože její srdce přestalo bít na celých 68 minut a lékaři ji mohli jen stěží zachránit. Proto ji okamžitě uvedli do umělého spánku, aby měla dostatek prostoru k pomalému hojení, a zůstali překvapeně stát, když se dva týdny po porodu probudila.

Myslela si, že jí je 13 let

Shannon si po probuzení vůbec nepamatovala, že by byla matkou tříletého dítěte, dalšího potomka porodila teprve před dvěma týdny a před příjezdem příbuzných nadiktovala lékařům adresu domu, kde bydlela, když jí bylo 13 let. Lékaři své blízké předem varovali, že srdce, které přestane bít na 68 minut, může způsobit rozsáhlé poškození mozku, ale nikdo nečekal, že se Shannon vrátí do dětství.

V posledních dnech se její stav naštěstí začal mírně zlepšovat a po zhlédnutí videí s jejím dítětem se jí velmi pomalu začala vracet paměť, ale sbližování s novým synem Nicem bylo také velmi obtížné, protože Shannon jako by spolu s pamětí ztratila i mateřské instinkty.

Nyní žije se svou matkou v domě, kde vychovává svou mladší postiženou dceru, a proto byl prostor upraven tak, aby se do něj vešel invalidní vozík, na kterém Shannon v současné době dožívá. Stále existuje šance, že se její stav zlepší, ale jen zázrakem se vrátí do stavu, v jakém byla před porodem.

Zdroj: The Sun

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*