Přivedla na svět vzácná identická trojčata, ale pak si lékaři všimli detailu. Ten vše z minuty na minutu změnil

Fotografie: Depositphotos

Mladý pár z Alabamy se těšil na příchod identických trojčat. Těhotenství probíhalo bez komplikací, ale samotný porod se proměnil v drama. Matka málem zemřela.

Šance na početí identických trojčat je asi 1:20 milionům. Když se rodiče dvou dcer dozvěděli, že očekávají další dítě, měli radost. Když jim však lékař oznámil, že v bříšku bijí hned tři srdíčka, lehce zpanikařili. Maminku začali bedlivě sledovat lékaři a nakonec i široká veřejnost. Identická trojčata se totiž nerodí každý den.

Těhotenství probíhalo bez komplikací

Amber Ertley a Levi Nelson již měli dvě malé dcery, Lilly a Josey. A stačilo jim to. Další děti už neplánovali. Jednoho dne však Amber zjistila, že je opět těhotná. Tento fakt mladý pár přijal s požehnáním. Asi nikdy nezapomenou na den, kdy byli na ultrazvuku a slyšeli, že tlukot více srdíček. Levi se zajímal, co znamenají ty zvláštní údery srdce? Lékařka se jen usmívala a oznámila jim : „Máte trojčata.“

Prvotní šok vystřídaly pilné přípravy na příchod tří dětí. Kromě jiného bylo potřeba vyřešit auto, do kterého by se rodina mohla vejít. Stejně jako úpravy jejich bydlení. Těhotenství probíhalo hladce a Amber fungovala bez problémů. To se však změnilo v 34. týdnu těhotenství, kdy se u ní projevily příznaky preeklampsie, což je nebezpečný stav, při kterém je nutné být pod lékařským dohledem.

Fotografie: Freepik

Po porodu se jí zastavilo srdce

Amber tedy byla přijata do nemocnice a o pět dní později lékaři provedli císařský řez. Levi držel Amber za ruku a utěšoval ji. Amber byla po celou dobu operace v pořádku a usmívala se. Poté, co lékaři vyjmuli třetí holčičku, viděl Levi, že Amber není v pořádku. Upozornil lékaře a ti okamžitě spustili „Modrý kód„. Na sál začali přibíhat další lidé a Levi vzpomíná, že to byl nejděsivější okamžik jeho života. Hlavou mu proběhl obraz jeho dětí, které budou vyrůstat bez mámy.

Zastavilo se jí srdce a ztratila velké množství krve. Po šesti hodinách nekonečného čekání se Levi konečně dozvěděl, jak na tom Amber je. Byla připojena na dýchací trubici, dostala několik krevních transfuzí, ale byla stabilizovaná. Dětem se však dařilo velmi dobře. Jen jedna holčička musela být pod větším dohledem, kvůli nepravidelnému tepu. Po necelých dvou týdnech však byly propuštěni domů.

Rodina i přátelé manželům hodně pomohli

Amber se bohužel nezotavovala úplně hladce a už tři dny po propuštění začala opět silně krvácet a putovala zpět do nemocnice. Levimu doma zatím pomáhala jeho maminka a o starší děti se starala jeho sestra. Rodině se postupně podařilo zaběhnout se do denní rutiny. I když Amber musela ještě několik týdnů dojíždět na pravidelná lékařská vyšetření, vše se postupně srovnalo. Levi se svěřil, že holčičky spotřebují přes 20 plenek denně.

O plenky i kojeneckou výživu se postarali sousedé a přátelé, kteří se snažili rodině maximálně ulehčit jejich situaci. Vybrali i nějaké prostředky ve sbírce, protože rodině kvůli Amber narostly účty za zdravotní péči. Levi do budoucna plánuje zvětšit dům, aby měla děvčata samostatné pokoje. Zatím však veškerý čas věnuje péči o miminka. I přes nelehké chvíle, kterými si prošla, je Amber optimistická: „Nemáme toho moc, ale jsme požehnáni dětmi a přívalem lásky a podpory od přátel a dokonce i cizích lidí‘.“

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*