Pomáhat a chránit: Jednání policistů zachránilo ženě a jejímu dítěti život. To, co policisté udělali, zaslouží respekt a velkou pochvalu

Fotografie: Depositphotos

Tito dva policisté nedávno pomohli přivést na svět dítě. Stalo se tomu však na parkovišti, protože mamince v momentě, kdy volali záchranku, praskla voda.

O tom, že pocítíte co je to život v momentě, kdy to nejméně čekáte, se přesvědčili tito dva policisté z oddělení ve Stocktonu. Ti totiž nedávno pomáhali přivést na svět dítě na policejním parkovišti, protože na nemocnici bylo již pozdě. Celá situace však dopadla dobře a matka se svým miminkem jsou nyní v bezpečí domova. Nikdy však dozajista nezapomenou na hrdiny, díky kterým to mohlo všechno proběhnout tak hladce.

Miminko, které nemohlo vydržet

Bylo 7:46 ráno v neděli 27. září, když amerického strážníka stocktonské policie upozornil zadýchaný muž na ulici Washington St/El Dorado St. na to, že jeho manželka čeká dítě a nejspíše bude každou chvílí rodit. Dotyčná žena, která seděla na předním sedadle spolujezdce, se jen stěží mohla vyjádřit, protože jí to křeče nedovolili. Její manžel tak nevěděl co si má počít a proto požádal policistu, zda by ji nemohl odvézt rychle do nemocnice.

Fotografie: Pixabay

Policista na nic nečekala a začal v rychlosti vymýšlet vhodnou strategii. Muži tak řekl, aby zaparkoval na předním parkovišti tamního policejního oddělení, a zavolal záchranku. Poté se strážník snažil pár uklidnit, což v době, která musela být neuvěřitelně napjatá, nebylo nic snadného. Osud však pravděpodobně chtěl, aby policista zvládnul ještě větší tlak – mamince totiž během čekání na sanitku praskla voda.

Fotografie: Freepik

Štěstí v neštěstí

V tom momentě se však objevili další dva policisté, kteří naštěstí měli zkušenosti z lékařské praxe a tak aspoň trochu tušili, co mají dělat. Všichni se tak urychleně pustili do akce a přitom se je maminka snažila v křečích uklidňovat, že její přechozí dítě přišlo na svět za pouhých třicet minut, takže by neměla mít žádné problémy. Vypjatá situace však netrvala moc dlouho a po ani ne 45 minutách matka porodila krásnou holčičku.

Fotografie: Freepik

„Byla to síla, ale zvládli jsme to. Během 45 minut jsme společně s pomocí ostatních pomohli porodit krásnou holčičku a přivést na svět tak nevinou duši. Matka i dcera jsou nyní v pořádku a my jsme si z toho vzali rozhodně nemalé zkušenosti, sdělili přítomní policisté. Rodiče malé holčičky však určitě nikdy nezapomenou, jak se dostalo jejich dítě na svět a budou navždy děkovat policistům, kteří tu pro ně byli v těžké situaci.

Zdroj: Newsner