Při sušení vlasů zničehonic omdlela. Kvůli popáleninám od fénu se v nemocnici probudila bez ruky

Fotografie: Air fans / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Mladá žena si chtěla před spaním vysušit mokré vlasy fénem. Jenže se jí zamotala hlava a omdlela. Fén stále běžel. Když se probudila v nemocnici, nevěřila svým vlastním očím.

Doma by se každý člověk měl cítit v bezpečí. Zpravidla vás nenapadne, že byste při běžných domácích činnostech mohli přijít k úrazu. Ano, můžete se při vaření ošklivě říznout, ale většinou nemyslíte na to, že by se vám doma mohlo stát něco horšího. Zde je bezpečná zóna. To jste ale možná ještě neslyšeli, jaká bizarní nehoda se stala mladé ženě při fénování vlasů.

Omdlela při vysoušení vlasů

Mary Wilson si před spaním chtěla vysušit mokré vlasy, když tu náhle omdlela, zatímco fén zůstal stále zapnutý na nejvyšší výkon. Mladá žena ležela na podlaze dlouhých 20 minut i se spuštěným vysoušečem vlasů, než ji našel její partner. Najednou začal křičet: „Tvoje ruka, tvoje ruka.“ Když se Mary podívala na svou ruku, téměř ji nepoznala. Ani nevypadala, jako kdyby byla součástí jejího těla, jak uvádí web NYPost.

Muž okamžitě zavolal pomoc. Mary byla převezena do nejbližší nemocnice, kde byla ošetřena. Bohužel o svou ruku přišla. Její zranění bylo tak rozsáhlé, že lékaři museli přistoupit k amputaci. Od zápěstí došlo k vážnému poškození nervů, jež způsobilo nadměrné teplo od vedle ležícího fénu na vlasy.

Záděra na nehtu se jí málem stala osudnou. Tuto kritickou chybu dělá denně v kuchyni 9 z 10 lidí

Neměl automatické vypínání

Mary byla v šoku, když zjistila, že jí byla ruka od zápěstí amputována, a to kvůli obyčejnému fénu na vlasy. Potvrdila, že nemá automatické vypínání jako jiné vysoušeče vlasů, jak píše server WSFA. Pokud by tomu tak bylo, možná by svou ruku ještě měla. „Jako to mají některé žehličky na vlasy. Keramická deska, jakmile se dostane na určitou teplotu, žehlička se vypne. Kdyby to tak měl i můj fén, moje zranění by nebyla tak vážná,“ vypráví Mary.

Žena před bizarní nehodou pracovala jako ošetřovatelka psů, nyní už práci bohužel vykonávat nemůže, s jednou rukou toho není schopná. Její práce jí chybí každý den, není si jistá, zdali se vůbec bude moct někdy vrátit, ale pevně v to doufá a neztrácí naději. „Stále budu žít svůj život naplno. Je to jen ruka,“ uvádí statečně. Když už je řeč o fénu na vlasy, věděli jste, že si možná celý život vysoušíte vlasy špatně? O správném způsobu jsme již informovali na SvětěKreativity.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*