Lakomý manžel chtěl být pohřben s veškerými úsporami. Žena mu splnila přání, ale nevzdala se ani koruny

Fotografie: Depositphotos

Poslední přání zesnulých by se mělo plnit, i když se může někomu zdát zvláštní. S jedním takovým přáním se musela poprat manželka, která právě oplakávala svého muže.

Moc dobře věděla, že její muž tvrdě pracoval po celý život a téměř všechny peníze si pečlivě schovával. Přesto ale jeho poslední přání, aby byl s celým svým majetkem pohřben, zaskočilo i jeho ženu. Přesto se ale rozhodla jeho poslední přání vyplnit, i když si to udělala po svém. Podívejte se s námi na to, jak si manželka poradila s neobvyklým a sobeckým přáním svého muže.

Všechny své peníze chci s sebou

Když se muž dozvěděl, že je smrtelně nemocný, měl jasno v tom, co s ním bude dál. Celý život si šetřil, byl velmi lakomý a měl pro sebe připravený velký obnos peněz. Jakmile mu došlo, že si tyto našetřené peníze už neužije, rozhodl se, že si je alespoň vezme s sebou do posmrtného života. Svojí ženě se svěřil s tím, že chce být se všemi svými penězi pohřbený.

Ta byla nejprve v šoku, protože se jednalo o velmi sobecké přání. Ona sama totiž moc peněz neměla a bylo jí jasné, že bez peněz manžela bude muset žít velmi skromně. Slíbila mu tedy, že jeho poslední přání vyplní a pohřbí jej nejen s jeho penězi, ale i veškerým dalším jeho měním. Přál si totiž, aby to měl s sebou do posmrtného života.

Situaci nakonec vyřešila ke spokojenosti všech

Diagnóza lékařů se zanedlouho vyplnila a muž opravdu během krátké chvíle zemřel. Jeho pohřeb se konal v nedalekém kostele. Těsně předtím, než muže v rakvi pohřbili do země, žena požádala kněze o chvilku strpení. Do rakve ke svému muži vložila krabici, která byla velikostně podobná krabici od bot. Poté se se svým milovaným mužem naposledy rozloučila a nechala jej pohřbít. Přítel, který ji na pohřeb doprovázel, ale nevydržel svoji zvědavost a následně se ženy zeptal, co toto gesto znamenalo.

Ve 29 letech se provdala za 61letého muže v předčasném důchodu. Po 25 letech manželství žena konečně řekla pravdu

Fotografie: Michal Louč / Creative Commons / Attribution 3.0

Celou situaci mu tedy vysvětlila, včetně toho, že svému muži nemohla lhát a jelikož jsou oba dva věřící, musela jeho přání vyhovět. Muž byl nejprve v šoku, byl si vědom toho, co by to pro ženu znamenalo. Zároveň ho ale také zarazila velikost krabice, věděl, že muž celý život svoje peníze šetřil. Žena mu následně celou situaci jednoduše vysvětlila, veškeré peníze svého muže vložila na účet a jemu do hrobu dala šek.

Zdroj: Planeta PL

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]