Roční děvčátko svou smrtí zachránilo další děti: Je přímo kouzelné, jakým způsobem jí zdravotníci vzdali hold

Fotografie: Depositphotos

Roční holčička byla po zápalu plic prohlášena za mozkově mrtvou, ale její maminka se utěšovala vědomím, že zachránila tři další děti.

Takto vypadá dojemný okamžik, kdy lékaři tvoří čestnou stráž kolem holčičky, která po smrti mozku putovala na operační sál, aby její orgány byly darovány. Alondra Torres Arias z mexického Monterrey podlehla zápalu plic ve věku pouhého jednoho roku a sedmi měsíců. Její rodiče se rozhodli darovat její ledviny a játra dalším dětem. Lékaři a zdravotní sestry, kteří se o dívku starali, se s ní rozloučili v dojemném projevu.

Rozhodli se darovat její orgány

Lékaři vytvořili dojemnou čestnou stráž, aby uctili památku holčičky, kterou odvezli na sál, aby darovala své orgány poté, co byla prohlášena za mozkově mrtvou. Rodiče malé Alondry Torres Arias učinili odvážné rozhodnutí darovat ledviny a játra roční holčičky poté, co jim lékaři oznámili, že její mozek zemřel. Truchlící maminka Jenni Barraza uvedla, že ji utěšuje vědomí, že její dcera zachránila tři další děti, a dodala, že smrt holčičky tak nebyla zbytečná.

Zdravotníci vyjádřili úctu

Zdravotníci, kteří se o Alondru z Mexika starali, se s ní rozloučili v emotivním projevu, když šla vykonat nejvyšší oběť. Na dojemném videu je vidět, jak lékaři a sestry stojí vedle sebe na chodbě a čekají, až dítě přijede na svém nemocničním lůžku. Když se personál přiblíží k lůžku, sepne ruce v modlitební pozici a sklopí zrak, aby vyjádřil úctu k rozhodnutí rodičů darovat orgány své dcery.

Pocta se konala v nemocnici v mexickém Monterrey ve státě Nuevo León, když lékaři převáželi Alondru na operační sál. Holčička, která po zápalu plic utrpěla mozkovou smrt, byla před převozem na darování orgánů udržována při životě pomocí dýchacího přístroje.

Fotografie: Pixabay

Zdrcená matka se loučí s holčičkou

Alondřina matka Jenni Barraza sdílela na sociálních sítích vzkaz, ve kterém se loučí se svou dcerou, jež po operaci zemřela. Kromě poděkování lidem, kteří jí v těžkých chvílích poskytli podporu, napsala: Pravděpodobně odešla už několik dní předtím, mluvila jsem s ní a líbala ji do poslední chvíle.“ Mluvila o tom, jak ji ohromila dlouhá chodba plná lékařů a sester, když s manželem vycházela z výtahu.

Matka řekla: „Všichni v tichosti, všichni s rukama sepjatýma na znamení vděčnosti, všichni viditelně dojatí, otočili jsme se a bylo tam ještě víc lidí. Nikdy jsem nešla hrději a se vztyčenou hlavou. Došli jsme na operační sál a rozloučili se s mou krásnou holčičkou.“

Zdroj: InspireMore