Studentka chtěla ušetřit a tak jedla tři týdny jen instantní nudle. Skončila v nemocnici

žena v nemocnici
Fotografie: Freepik

Myslela si, že to je dobrý nápad. Těstoviny jsou poměrně levné a dokážou dobře zasytit. Tato jednostranná dieta však studentku poslala do nemocnice.

Instantní čínské nudle patří k těm levnějším potravinám. Obecně jsou těstoviny oblíbeným jídlem studentů. Jsou levné, a navíc hodně zasytí. Pokud však nejíte nic jiného, může se to šeredně nevyplatit. Přesvědčila se o tom studentka, která nakonec peníze, které ušetřila, musela obětovat na léky a nemocniční poplatky, aby dala své tělo do pořádku.

Šetřila na slevovou akci

Vysokoškolská studentka z Číny, Hong Jia, se moc těšila na „Černý pátek“. Tedy na oblíbenou slevovou akci, která probíhá v listopadu. I u nás mnoho lidí využívá velký předvánočních slev, aby ušetřili. Hong Jia už měla představu o věcech, které by si chtěla koupit, ale potřebovala nějaké peníze ušetřit. Jednoho dne se tak rozhodla radikálně změnit stravování a začala si kupovat pouze čínské nudle.

Ty si dochucovala pytlíčky s kořením, které se k nim přikládají a vydržela se takto stravovat celé tři týdny. Podařilo se jí tak ušetřit přes 2 000 Kč. Těsně před vypuknutím slevové akce však začala pociťovat zdravotní problémy, které ji nakonec přivedly až do nemocnice, kde strávila několik dní. Měla vysoké horečky a i když nemohla jednoznačně za příčinu potíží označit „nudlovou dietu“, je vysoce pravděpodobné, že právě ta byla na vině.

Našetřené peníze jí nestačily ani na léky

„Černý pátek“ tak místo nakupováním strávila v nemocnici a celkové výdaje za poplatky a léky se nakonec vyšplhaly téměř na 4 000 Kč. Mladá studentka tak varuje ostatní mladé lidi, aby si nezahrávali tak jako ona. Ani její vlastní maminka s ní prý neměla mnoho soucitu. „Dobře jí tak,“ komentovala maminka její hloupý nápad. Hong se naštěstí plně zotavila a nejspíš se tak bude do budoucna snažit najít jiné cesty, jak nějaké peníze ušetřit.

čínské nudle
Fotografie: Pixabay

Produkty z bílé mouky zdraví neprospívají

Čínské nudle jsou dost nevýživným produktem. Obsahují zpravidla pšeničnou mouku, vodu a sůl. Někdy se přidává vejce a jiné látky, které vylepšují vlastnosti těstovin. Koření na čínské polévky také neobsahuje zrovna ty nejzdravější věci. Obecně se doporučuje konzumovat čínské polévky opravdu výjimečně a dětem je nedávat vůbec. Přílišná konzumace bílé mouky totiž může vést k vleklým a nepříjemným zdravotním problémům.

Kromě problémů s trávením může způsobovat zahlenění, vyrážky, ekzémy a snížení imunity. Ačkoliv dokáží těstoviny navodit rychle pocit sytosti, ve skutečnosti nemají žádnou výživovou hodnotu a brzy vám opět vyhládne. Obecně tedy přílišná konzumace pečiva a těstovin z bílé mouky vede k tloustnutí, zároveň poškozuje i střevo a zvyšuje riziko vzniku nádorů trávicího traktu.

Zdroj: Viikonloppu

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]