33letá žena v nemocnici zažila situaci, které se mnozí obávají. Probudila se během operace

Fotografie: Pfree2014 / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Natasha Japhet (33) měla podstoupit zcela rutinní proceduru sloužící k odstranění žlučníku. Během zákroku ovšem došlo k nečekaným komplikacím.

Natasha z Walesu je matkou čtyř dětí. Teď se po velmi traumatické situaci z nemocnice zotavuje doma. A komisi čeká vyšetřování toho, jak k chybě lékařů vlastně došlo. Žena se totiž během operace probrala do plného vědomí. „Cítila jsem se, jako bych nemohla dýchat.“ Mělo přitom jít o standardní operaci k odstranění žlučníku. Proběhla v nemocnici Ysbyty Gwynedd v severním Walesu. Tohoto hrůzostrašného zážitku se obávají při návštěvě nemocnice mnozí.

Během operace při plném vědomí

Zákrok byl v plánu na úterý 19. září. V jejím průběhu však došlo k něčemu zcela nečekanému, následkem čehož pacientka prožila skutečnou noční můru. „Jediné, co si pamatuju, je probuzení během operace. Byla jsem při plném vědomí a kolem sebe jsem slyšela hlasy. Chtěly nějakou kameru. V duchu jsem křičela, ale byla jsem zcela ochrnutá. Nemohla jsem se vůbec hýbat, ani jim svůj stav jakkoli sdělit,“ popisuje hrůzné momenty Natasha pro portál Mirror.

„Kolem byly hlasy a pak jsem zaslechla i někoho, kdo si mého stavu všiml. Panebože, ona se probudila. Dělej něco,“ prozradila v pozdějším rozhovoru. Na nemocnici pochopitelně podala stížnost. Po hrůze, kterou na operačním sále prožila, má silné trauma, z nějž se nadále zotavuje. Tvrdí také, že po zákroku a probuzení z anestezie se jí lékaři ptali, co si z operace pamatuje. Otázka ji naprosto šokovala.

Trauma a problémy

Vyděšená žena jim proto kompletně vypověděla o hrůzách, jež během zákroku prožila. Personál ji pak požádal, aby o těchto věcech svědčila. V současné době se stále zotavuje jak z operace, tak z traumatu, které ji postihlo. Je doma se svým partnerem. Přiznala ovšem, že se psychicky vůbec necítí dobře. „Nemůžu vůbec spát. Jakmile jen na chvíli usnu, mám zase pocit, že nemůžu dýchat,“ prozradila Natasha pro The Mirror.

Paní Beáta přežila klinickou smrt. Z „druhé strany“ se vrátila s odpovědí na otázku posmrtného života

Ačkoli anestezie přinesla lidem obrovskou úlevu, mnozí stále mají z jejího použití strach. Časté jsou obavy, že už se z ní neprobudí, případně z nenávratného poškození mozku. Případy typu Natasha jsou sice raritou, je však vidět, že i k takovým situacím může dojít. Experti připouští, že se mozek z umrtvení nějakou dobu vzpamatovává. S vyšším věkem také potřebuje více času, průvodní jevy však ve většina případů nejsou nijak závažné a lze je zvládnout.

Zdroj: Fakt

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]