Pod palubkami našel peněženku z roku 1944. Otevřel ji a rozhodl se majitele vystopovat

Fotografie: Depositphotos

Stavebníci, kteří renovovali divadlo, nalezli v troskách budovy peněženku. Nejednalo se však o jen tak ledajaký kousek, ale o skutečnou raritu, jež se se ještě používala za doby válek.

Kdybyste na ulici našli peněženku, určitě by vás měla napadnout jen jedna věc, avšak najdou se i tací, kteří uvažují trochu jinak. Správné by samozřejmě bylo hledat majitele. Přesně to udělala tato skupina pracovníků, když v divadle objevila starou peněženku. Ta však byla stará přes 70 let a pracovníci zůstali jen v údivu.

Nález velice staré peněženky

Když odstranili starou podlahu, našli peněženku, která tam byla od roku 1944. Nikdy si nemysleli, že se jim skutečně podaří najít osobu, jež peněženku tehdy vlastnila. Při její prohlídce našli vybledlé fotografie, skautský průkaz, a dokonce i potravinové přídělové lístky z války. Našli občanský průkaz z roku 1944 s ručně psaným jménem Clare McIntosh ve věku 15 let. Rozhodli se, že se ho pokusí vystopovat.

Hledání původního majitele

Občanský průkaz také obsahoval jméno a telefonní číslo příbuzného, ​​kdyby se dotyčnému náhodou něco stalo. Přece jenom už se jednalo o opravdu dlouhou dobu. Jeden ze stavebních dělníků, Larry, se rozhodl udělat, co mohl, aby našel majitele, a nakonec se mu tohoto staršího muže skutečně podařilo vypátrat. Dalo to však celkem hodně úsilí, ale naštěstí se zadařilo.

stará peněženka
Fotografie: Public Domain / Creative Commons / Attribution 3.0

Peněženka nakonec našla svého pána

O 70 let později tedy dostal Clare McIntosh zpět svoji peněženku. Dobře si ji pamatoval a všem pracovníkům, kteří renovovali divadlo Talent Factory Theatre v americké Iowě, poděkoval. Nakonec se Clare rozhodl, že svoji peněženku začne opět používat. Na tak dlouhou dobu totiž vypadala v celkem zachovalém stavu a sama o osobě připomíná historickou raritu. A dokonce je stále plně funkční.

Zdroj: Dustyoldthing

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]