Procházel se z nudy po poli s detektorem kovů. Učinil historický nález, málem sám sobě vyrazil dech

Fotografie: Michal Klajban / Creative Commons / Attribution 2.0

Každý člověk občas objeví něco zajímavého. Ať už něco hledá účelně, nebo je to jen pouhá náhoda. Tento muž však jednoho dne učinil objev, který se nekoná každý den.

Již od útlého věku byl známý tím, že rád trávil čas v přírodě. Místo toho, aby šel s kamarády na hřiště, kde si mohli hrát s míčem či zkoušet různé prolézačky, chlapec dal skoro vždy přednost chození po loukách a lesích. Jeho výlety do přírody se v jeho životě staly rutinou, jež se opakovala prakticky na denní bázi.

Muž byl v dětství samotář

Přestože patřil do generace, kdy bylo v jeho třídě na základní škole hodně dětí, odpoledne a podvečery často trávil o samotě. Jeho zábavou bylo zkrátka chození do lesa, který měli co by kamenem dohodil od jejich domu. U lesa bydleli v rodinném domě s maminkou a tatínkem. Rodiče měli mnohokrát možnost vidět, jak je chlapec na kraji lesa a hraje si se šiškami a klacky.

Začal být sběratelem

Jak plynul čas a malý dobrodruh povyrostl, jeho výpravy do lesů začaly doprovázet nálezy. Každý předmět, co nalezl, hned ukazoval rodičům. Ti mu často tvrdili, že je to pouhý kámen nebo že jeho objevy jsou pouze nějaké odpadky. S tím však chlapec nesouhlasil a stál si za tím, že pro něj mají nálezy hodnotu.

Fotografie: Unsplash

Později se chlubit přestal a začal vše hromadit ve svém pokojíčku. Matka ho ze začátku kárala za nepořádek, ale i ona po jisté době rezignovala a zvykla si na to, že se v synově pokoji utvořily dvě uličky. Jedna od dveří k jeho posteli a druhá vedla ke stolečku, kde artefakty zkoumal.

Vytoužený dar k narozeninám

Když se blížily jeho osmnácté narozeniny, začal před rodiči neustále vyprávět o zařízení, se kterým lze hledat cennosti i pod zemským povrchem. Doufal totiž, že když se o tom bude pořád zmiňovat, rodiče mu detektor nakonec koupí. Tento plán mu vyšel dokonale a v den narozenin si rozbalil vysněný přístroj. Jeho radost byla v tu chvíli nepopsatelná.

Životní nález díky přístroji

Druhý den po oslavě svých narozenin zmizel na celé odpoledne pryč. Takto se to opakovalo každý den. Nosil si domů různé části kovových předmětů a začal si je vystavovat. Uplynulo několik let a muž se vydal na pole hledat různé poklady. Vzal si s sebou detektor kovů a dal se do hledání. Po několika minutách přístroj detekoval jakýsi předmět.

detektor kovu položený na poli
Fotografie: Pixabay

Začal tedy kopat. Když na onen kov narazil, nevěřil svým očím. Ze zemské půdy vytáhl zlatý prsten, v němž byl vyrytý symbol. Prsten vzal ke znalci, který mu potvrdil, že se jedná o přibližně 350 let starý artefakt, jenž kdysi patřil známému rodu žijícímu na tomto území a jeho hodnota činí několik set tisíc korun. Muž však prsten neprodal, vystavil si ho doma na poličce a chodí ho sem obdivovat.

Zdroj: Newly, Ancient-origins

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*