Neslyšící miminko poprvé v životě zaslechne svou matku říkat „miluji tě“. Jeho reakce na naslouchátko je přímo pohádková

Fotografie: Depositphotos

Reakce malých dětí bývají velice roztomilé. Toto miminko od narození neslyší a dostalo naslouchátko.  Díky tomu poprvé v životě uslyšelo svou matku. Jeho reakci se podařilo zachytit na video.

Jakmile žena zjistí, že je těhotná, měla by začít pravidelně docházet na lékařské prohlídky a kontroly, které zajistí, že se dítě narodí zdravé a průběh těhotenství bude klidný. Díky prohlídkám lze také včas zjistit, pokud by mělo dítě nějaký handicap nebo onemocnění. Některé vady však i v dnešní době plné technologií nelze odhalit, a proto se občas stane, že se dítě narodí s nějakým handicapem.

Pacienti bez sluchu

Pravděpodobně nikoho by nepotěšila představa, kdyby měl přijít o sluch. Lidé se díky zvukům lépe orientují, reagují na věci, dorozumívají se a sluch patří mezi jeden z hlavních smyslových ústrojí. Pokud se narodí dítě bez sluchu, pravděpodobně je to hlavně velký šok pro rodiče, ale naštěstí existují lékařské metody a technologie, které tento problém dokáží vyřešit.

U některých dětí se tyto potíže nedají vyřešit jednoduše, a tak podstoupí mnoho složitých operací, aby mohli díky nim slyšet. Díky šikovným lékařům a vědě, se každým rokem objevují nové zkušenosti, technologie a výzkumy ohledně sluchu. To podporuje u mnoha pacientů bez sluchu naději, že i oni jednou budou slyšet.

Dítě bez sluchu

Malé děti bez sluchu nedokáží rozvíjet myšlenky a dělá jim velký problém se rozmluvit. Někteří se dokonce ani mluvit nenaučí a umí pouze znakovou řeč. Těmto rodičům se narodilo dítě a až později zjistili, že jejich dcera nijak nereaguje na různé zvukové podněty. Přišlo jim to divné, a proto jeli k doktorům na vyšetření.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Christy Keane (@christykeanecan)

Lékaři zjistili, že Charley neslyší, ale měli naštěstí řešení. Charley o několik dní později, jakmile se zjistila její diagnóza, dostala sluchátko, díky němuž měla slyšet okolní zvuky. Jakmile jí lékaři naslouchátko zapnuli, udělala jejich dcera podivný výraz, který neustále opakovala, protože slyšela poprvé matčin hlas. Její matka sama řekla, že takový výraz u své dcery nikdy neviděla, ale je velice ráda, že naslouchátko umožnilo její dceři slyšet.

Zdroj: Laowl