Miminko se ihned po narození nepřetržitě a křečovitě usmívalo. Následně se ukázalo, že trpí vzácným syndromem „elfí“ tváře

Fotografie: Depositphotos

První pohled na novorozeného potomka je opravdu zvláštní okamžik, zvlášť pokud se na vás vaše miminko usmívá.

Když se Vanesse narodila dcera Emmy, měla už na tváři široký úsměv. Když se však maminka podívala na své miminko pořádně, viděla, že se jí točí dovnitř prsty, proto raději zalarmovala lékaře. Úsměv toho dokáže mnoho. Určitě zvedá náladu, ale někdy může být také varovným signálem. Není zcela běžné, aby se miminka ihned po narození nepřetržitě a křečovitě usmívala.

Měla za sebou těžká těhotenství

Vanessa už měla za sebou tři těhotenství, když čekala dceru Emmy. Všechna její těhotenství byla náročná. Když se Emmy narodila, vypadala jinak než její starší sourozenci. Holčička se neustále usmívala. Maminka byla nejdříve dojatá a ohromená. Pak se však ukázalo, že úsměv je známkou něčeho jiného. Vanessa pochopitelně chtěla věřit, že je její dcera jen šťastná.

Pak začala dívka podivně stáčet prsty. Maminka začala tušit, že něco není v naprostém pořádku. Kontaktovala lékaře, ale ti byli klidní. Vanesse to však nedalo a začala zjišťovat, s čím mohou stočené prsty souviset. Na vině může být hned několik různých syndromů. Vadilo jí, že to nemocniční personál nebere vážně. Proto poté, co odjeli z nemocnice domů vyhledala Vanessa odborníka a nevzdala se.

Trpí Wiliamsovým syndromem

Brzy byl malé dívce diagnostikovaný Wiliamsův syndrom. Pro osoby s tímto syndromem je typická kombinace charakteristických rysů, kardiovaskulárních příznaků, mentální postižení s nerovnoměrným profilem talentu a zvláštní chování. Lidé, kteří mají tento syndrom jsou si často velice podobní, pokud jde o vzhled i osobnost. Emmy kvůli své nemoci musela prodělat operace srdce.

Emmy má sice na tváři stále svůj úsměv, ale podle maminky je jako každé dítě a své emoce mění. Její maminka také přiznala, že by byla ráda, kdyby její dcera dostala šanci řídit auto a jít na vysokou školu. Poté se vdát, pokud bude chtít. Chtěla by také, aby získala práci, která ji bude bavit a bude na ni hrdá. Chce pro ni pár stálých přátel. Především však doufá, že bude mít v životě štěstí i přes svůj handicap.

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]