Myslela si, že má ve spíži plíseň. Když se „skvrna“ pohnula, zavolala odbornici

Fotografie: KDFernandez / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Opravdový šok zažila žena, která si všimla tmavé skvrny vzadu ve své spíži. Myslela si, že je to plíseň. Pak se vyděsila, když zjistila, že se skvrna hýbe.

Pokud patříte k těm, kdo mají strach z myší a jiných nevítaných hostů v domácnosti, pak asi pochopíte, jak se žena musela vyděsit poté, co zjistila, že se jí ve spíži zabydlelo něco živého. Nakonec se však musela obrátit na odborníky, protože neměla nejmenší tušení, o co se jedná. Budiž této dámě ke cti, že neznámé mládě nevzala pantoflem, protože se ukázalo, že nejde o žádného škůdce.

Skvrna se pod její rukou pohnula

Žena, která bydlí na australském ostrově Tasmánie, se nedávno musela vypořádat s pořádným šokem. Všimla si ve spíži s potravinami tmavé skvrny a předpokládala, že tu stihla vyrůst vrstva chlupaté plísně. Vzala tedy hadr a chtěla s domnělou plísní zatočit. Jakmile se jí však dotkla, ucítila, že se „skvrna“ hýbe. Vylekala se tak, že začala křičet a od svého počínání ihned upustila.

Po zpracování prvotního šoku si uvědomila, že tu spinká nějaké chlupaté mláďátko. Když jej vytáhla na světlo, neměla tušení, co by tento smotaný chlupatý uzlíček mohl být. Věděla jen, že to není myš. Podle deníku Dodo se rozhodla obrátit na místní ošetřovatelku divokých zvířat Jude Lennox. Ta ihned malý uzlíček identifikovala jako trpasličí vačici východní.

Uvíznutí vlka ve studni spustilo záchrannou akci roku. Vděčné zvíře poděkovalo nezapomenutelným způsobem

Podle informací na Wikipedii se tento druh „vyskytuje od jižního Queenslandu po východ Jižní Austrálie a také v Tasmánii.“ Nepatří sice k vážně ohroženým druhům, ale v některých oblastech je chráněna zákonem. Najít ji v lidském obydlí je spíše rarita. Jude Lennox byla ráda, že se k ní mládě dostalo v pořádku. Mláďátko sice vypadalo jako mrtvé, ale záchranářka vysvětlila, že je ve stavu hibernace.

Uvíznutí vlka ve studni spustilo záchrannou akci roku. Vděčné zvíře poděkovalo nezapomenutelným způsobem

Záchranářka vyzdvihla nezbytnost chránit divokou přírodu

Vzala si malého nalezence do domácího odchovu, kde mu simulovala vhodné podmínky k tomu, aby mohl i nadále hibernovat. Také vyzdvihla počínání nálezkyně a doufá, že to povzbudí i ostatní k tomu, aby se k divokým zvířatům chovali s respektem a nebyli lhostejní k divoké přírodě, kterou je dle ní potřeba udržet v její původní podobě. A k tomu ochrana divokých druhů jistě přispívá.

Tasmánie je známá svou jedinečnou endemickou flórou a faunou. Je tu tedy mnoho druhů, které nikde jinde nenajdete. Nejznámějším je tasmánský ďábel, největší masožravý vačnatec na světě. O tom, že si mládě jednoho druhu snadno spletete s jiným, jsme nedávno na SvětěKreativity psali. V tomto případě se z malých obyčejných koťátek vyklubalo něco mnohem vzácnějšího.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*