Záchranáři zrentgenovali kmen padlého stromu a objevili v něm sirotky. Později zjistili ještě více informací a zůstali beze slov

deštný prales
Fotografie: Freepik

Před časem pracovní četa pokácela strom, který prudká vichřice rozlomila na dvě části. Kolemjdoucí ale najednou uslyšel zvuk vycházející z dutiny stromu.

Ten ze zvědavosti naložil celý kmen a odvezl ho do New England Wildlife Center, kde jej zaměstnanci umístili do rentgenového přístroje. Jako zázrakem spatřili čtyři osiřelé sovy. Nebyli si však jistí, jestli zvládnou přežít. Po nějaké době se ale ukázalo, že zvířatům nic nehrozí, a tak nastal čas na to vymyslet plán, co s nimi udělat dál.

Sovičky dostaly odbornou péči

Personál se rychle pustil do přesunu kuřat z kmene stromu na bezpečnou veterinární kliniku. Tam si je přebrali a sovičky zde strávily několik dnů. Veterináři je pravidelně kontrolovali a neustále se ujišťovali, že jsou zdravé. Děti byly odolné a šťastné, že mají jeden druhého. Zároveň společně prozkoumávaly nové prostředí a velice rychle si zvykly.

Podařilo se jim najít náhradní rodinu

Zaměstnanci kliniky však věděli, že sovy musí chovat jiné sovy. Kontaktovali tedy ptačího biologa a nakonec se jim podařilo najít náhradní rodinu. Zvířátka jsou nakonec v bezpečí a našla si konečně nové hnízdo, kde přišla k novým kamarádům. Po stráveném času v dutinách stromu, to byla určitě příjemná změna.

Nezbytná ohleduplnost vůči zvířatům

Tento soví příběh se stal rychle virálním a uchvátil několik uživatelů různých sociálních sítí. Výhradně zaujal milovníky zvířat, konkrétněji ptáků a lidé začali poukazovat na ochranu zvířat. Pracovníci jsou často neohleduplní vůči svému okolí, a tak se běžně naskytují situace jako je právě tato. Kdyby kolemjdoucí neuslyšel vřískot z pokáceného stromu, tak by sovičky pravděpodobně už nežily.

Zdroj: TheDodo

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*