Divoký vlk na sklonku života měl štěstí, že na něj narazila parta malých dětí. Jejich čin ocenil i lesník

Fotografie: own work / Public domain

Před dvěma týdny našly děti odpočívající na Mazurách v Polsku malého vlka uvězněného v hluboké jámě. Díky své okamžité reakci a kuráži zvládly tuto situaci na jedničku.

Vlk spadl do hluboké jámy vykopané na soukromém poli u lesa. Jáma byla bohužel tak hluboká, že se zvíře nemohlo dostat samovolně ven. Naštěstí uvězněného a vyděšeného vlka našly děti, které zrovna pobíhaly okolo. Poté vyrozuměly majitele pole, jenž zprávu předal lesníkovi z Lesního závodu Kulka na lesním inspektorátu Korpele. Ten po vyslechnutí okamžitě přijel na místo.

Lesník se pokusil zvíře vytáhnout

Po příjezdu lesník potvrdil, že se jedná o velmi mladého vlka. Nález ihned nahlásil Krajskému ředitelství ochrany životního prostředí v Olsztyně. Odtud dostal příkaz, ať se zvíře pokusí vytáhnout. Vlk se naštěstí nechoval nikterak agresivně, což pomohlo k jeho snadnému vysvobození. To skutečně proběhlo bez komplikací, a zvíře navíc vypadalo úplně zdravě.

Záchranářský pes nalezl 4 děti pomocí svého čichu. Ty strávily několik dní v kolumbijské džungli po havárii letadla

Vlka od záchrany nikdo neviděl

Vlk byl následně vypuštěn směrem k lesu, což mládež obrečela, jelikož by si ho nejraději nechala. O několik dnů později Krzysztof Baszak z inspektorátu lesnictví Korpele v rozhovoru zmínil, že od té doby vlka zatím nespatřili. Dle něj ale nejevil známky nemoci ani agresivity, takže se nejspíš jen zatoulal do hlubin lesů, kde je jeho přirozené prostředí. Lesníci jsou k tomu všemu přesvědčeni, že mladý vlk snadno našel svou matku a vrátil se do své rodinné smečky. A nejednalo se jen o ledajaké báchorky na uklidnění dětí, ale bylo to myšleno s plnou upřímností.

Malí zachránci se stali místními hrdiny

Jak na závěr zdůraznili lesníci, přístup dětí byl chvályhodný. Po nalezení vlka ihned kontaktovali dospělé a ti informovali příslušné služby. Díky této reakci bylo možné rychle podniknout kroky, které pomohly chycenému zvířeti, aby se vrátilo do svého přirozeného prostředí. V opačném případě by se vlk pravděpodobně vyčerpal a následně zahynul.

Zdroj: Fakt

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*