Farmář našel na poli novorozená „štěňátka“ a rozhodl se je zachránit. O něco později se však ukázalo, že se šeredně mýlil

Fotografie: Depositphotos

Může se zdát, že lidé, kteří žijí na farmě, znají všechna zvířata. A to stejné si myslel i farmář, který se rozhodl zachránit malinká „štěňátka“.

Farmář z Číny jménem Shimod pracoval od rána do večera na poli, protože chtěl stihnout všechno udělat ještě před tím, než odejde do důchodu. Jednoho dne se celý utahaný vracel z pole domů, když v tom uviděl v zemi zvláštní díru. Rozhodl se podívat dovnitř a uviděl něco, na co asi nikdy nezapomene. Vevnitř se totiž nacházely novorozená mláďátka a farmář si myslel, že to jsou malá štěňátka.

Rozhodl se, že je zachrání

Zvířátka, která farmář našel ještě neměly ani otevřené oči a bylo velice těžké vůbec identifikovat, mláďátka jakého druhu zvířat to jsou. Shimod si myslel, že půjde nejspíš o štěňata, ze kterých vychová dobré hlídací psy. Rozhodl se, že si je vezme s sebou domů a tam jim zařídil teplý pelíšek, který byl plný sena.

Psi to opravdu nebyli

Během necelého týdne se však malým mláďatům začaly tvořit čumáky a k překvapení všech to nakonec vůbec nebyl štěňata. Byli to totiž malí zajíci, velice roztomilí a chlupatí. Hlavně vnoučata Shimoda z nich byli naprosto nadšení a i on sám věděl, že se o ně už prostě musí postarat. Přece jen už se rozhodl, že si je vezme, i když to nebyli psi.

Fotografie: Pixabay

Nyní jsou z nich už velcí mazlíci

To, že mláďata zajíců našel, je vlastně docela velký zázrak. Zajíci totiž v této oblasti nebyli už hodně dlouho spatřeni. Bylo to především kvůli lovcům, kteří kdykoliv nějakého uviděli, tak ho bez milosti zastřelili. A tak během několika let se stal zajíc zvířetem, které jen tak neuvidíte.

Fotografie: Pixabay

Postupem času se ale naštěstí příroda začala vzpamatovávat a je veliké štěstí, že farmář zvířata našel. Nejen, že se mu může povést více je rozmnožit, ale také má teď velice okouzlující mazlíčky. Tak snad se zajícům v této oblasti opět začne dařit.

Zdroj: UberAlles

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]