V parku si všiml skupiny vyšilujících dětí. Během 5 vteřin se stal skutečným hrdinou

Žeba
Fotografie: Pexels

Altruistický skutek vykonal jistý Brazilec, když pomohl jedné opičí matce, aby se opět shledala se svým ztraceným potomkem.

Původně obyčejná procházka v parku se pro mladého muže z exotické Brazílie stala nečekaným zážitkem. To když našel na zemi vystrašené mládě opičky. Muž neváhal a po prozkoumání okolí se mu podařilo mládě vrátit jeho vděčné matce.

Každý den jeden dobrý skutek

Uklizení obalu, který odletěl z odpadkového koše. Povzbuzení cizího člověka. Nebo uvolnění místa starší osobě v tramvaji. Drobnosti, které nezištně děláme každý den patří právě mezi ty nejdůležitější. Podle portálu RBP213 takové každodenní skutky mohou pomoci nejen tomu, kdo to opravdu potřebuje, ale napomáhají i ke zlepšení naší psychické pohody.

A zdaleka se nemusí jednat jen o dobrodiní prokázané člověku, pomoc ocení i zástupci zvířecí říše. Své o tom ví nejen muž, který zachránil topícího se psa, o čemž jsme psali na SvětKreativity, ale také Igor Venâncio, který pomohl stmelit jednu opičí rodinu. Igor pochází z Rio de Janeira, kde setkání s opicemi není zase tak výjimečné, ale jeho poslední střet s tímto druhem jednoznačně výjimečný byl.

Náhle vyběhl z auta na frekventované dálnici. Jako jediný si všiml něčeho, co z něj udělalo hrdinu

Shledání opičí rodiny

Igor se procházel parkem, když narazil na skupinku dětí, které se kolem něčeho mačkaly. Přišel blíže a zjistil, že si mládež prohlíží na zemi lezoucí malé zvířátko. Jednalo se o mládě kosmana zakrslého, který patří mezi zranitelné druhy. Podle webu ZooÚstí jsou totiž často cílem predátorů, a i proto se pohybují převážně na stromech, kde jsou naopak velmi mrštní. Na zem kosmani slézají jen opravdu zřídka, obvykle kvůli potravě nebo z nutnosti přesunu na jiný strom.

Každopádně mládě, které našel Igor, bylo vyděšené. Na nedalekém stromě na něho čekala jeho matka, která se ale i právě kvůli pohybu lidí neodvažovala pro svého potomka přijít. Igor proto bez rozmýšlení malou opičku sebral a matce na stromě ji podal. Opičátko si matce hned vděčně vylezlo na břicho, kde se chytilo její srsti, a matka se po Igorovi s nefalšovanou vděčností ohlédla ještě před tím, než zmizela ve větvích stromu, jak uvádí portál Život.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*