Pes vyl jako utržený ze řetězu, dokud majiteli nedošla trpělivost. Čtyřnohý detektiv se stal hrdinou

Fotografie: THD3 / Creative Commons / Attribution 3.0 us

Když se Willians Mollo Flores vydal se svým psem na normální večerní procházku, tento průběh rozhodně nečekal. Bylo to přitom kousek od jeho domu v Chile.

Míjeli zrovna místní staveniště, když se pes začal chovat podivně. Ačkoli je normálně zcela ukázněný, tahal za vodítko a chtěl evidentně změnit směr. Vypadalo to tedy na trochu jinou cestu, než jakou měli normálně ve zvyku. Záhy však Willians pochopil, proč jej jeho mazlíček táhne někam jinam. Brzy se ukázalo, že na sebe upoutalo pozornost malé štěně vyjící v jedné ze šachet na staveništi. Právě to Williansův pes zaslechl a nevyhnutelně se tak vydal po jeho stopách.

Když pes zaslechne dalšího

„Můj pes mě dovedl k opuštěnému štěněti,” uvedl Willians pro stránku TheDodo. Nešlo však jen o záchranu jeho samotného. Místo mělo takových šachet a různých děr hned několik. Do jedné už spadlo další štěně, které tam jen bezmocně sedělo. Betonové stěny nenabízely naprosto žádnou možnost zachycení se. Willians si nejdříve nebyl jist, co by měl vlastně dělat, ale rozhodl se jednat.

Vypravil se proto domů, kde si vzal vodu, jídlo a provaz. „Prolezl jsem dírou a podařilo se mi nakonec dostat to štěně ven,” uvedl. Jen co se zvíře dostalo ven z hrozné pasti, běželo ihned ke svému kamarádovi. Bylo vidět, že mu doslova děkuje za to, že k jeho nářku přilákal pozornost. Spolu s dalším vysvobozeným psem ocenilo vodu i potravu. Štěňata byla ovšem natolik slabá, že si je jejich zachránce nemohl vzít domů. Dle Newly tedy zveřejnil informace na sociální síti.

Spolupráce psů i lidí

Jedna z uživatelek, které se k nim dostaly, byla i Valeska Torres Tapia, aktivistka za zvířecí práva. Ta se vydala na staveniště i přes značně pokročilou hodinu, aby Williansovi pomohla. „Přivedl jsem psy domů. Měli velký strach, ale poskytl jsem jim veškerý komfort, který byl jen trochu možný, Valesko.” Není dosud jasné, jak se oba malí pejskové vlastně na tomto místě ocitli. Valeska má ovšem podezření, že je tam vyhodili majitelé nějaké množírny v okolí tohoto staveniště.

Z opuštěného zvířete na veřejných toaletách se vyklubal podivný netvor. Všem naskočila husí kůže

O záchranách zvířat už jsme se na SvětěKreativity.cz několikrát zmiňovali. Někdy je to drama, někdy spíše komedie. Jakmile se oba pejsci dostali do normálních podmínek, Tapia je pečlivě vykoupala a také ostříhala. Je vidět, že jsou to vynikající kamarádi a jsou prakticky nerozluční. „Nemůžete je ani na chvíli oddělit, to je na nich to nejkrásnější,” podotkla. Pojmenovala je Angel a Salvador. Vypadá to, že jediná věc, kterou na světě znají, je naprostá vzájemná důvěra.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]