Srna, koloušek a veverka spolu večeří jako rodina. Myslivec na video zachytil srdceryvný okamžik matky přírody

Fotografie: iStock

Lidé velice rádi sledují zvířata, a proto také často navštěvují zoo, kde jich je velké množství na jednom místě. Tentokrát se podařilo zachytit na video srnky s veverkou u krmítka ve volné přírodě.

Jestliže milujete zvířata, jistě máte nějaké oblíbené, které byste si nejraději pořídili i domů. Většina lidí má doma běžné domácí mazlíčky, jelikož některé druhy není možné chovat doma. Příkladem mohou být srnky a veverky, jimž je lépe v lese nebo parcích, kde mají svobodu a mohou si žít podle svého.

Videopast – videa a fotografie zvířat

V dnešní době si na internetu můžete najít mnoho fotografií a videí se zvířaty. Díky tomu můžete sledovat svoje oblíbená zvířátka, aniž byste je měli doma. Existují také živá vysílání, na nichž vidíte zvířata v reálném čase, ale pouze na jiném místě. Většinou to bývá také v jiné zemi. Pokud byste ale rádi zachytili, která zvířata k vám chodí například v noci, můžete si pořídit fotopasti a každý den sledovat, zda k vám chodí nějací cizí návštěvníci.

Srnky a veverka na videu

Tentokrát se někomu podařilo zachytit srnky společně s veverkou, jak se sešly u krmítka. Krmítko se nacházelo v lese a na začátku videa je vidět veverka, která stojí nejspíše na pařezu nebo na dřevěném stole a hledá oříšky, jež jsou zde schované. Na stolku se nacházela i další jídla, ale o ty veverka neměla zájem. Primární pro ni byly oříšky.

Společné jídlo u krmítka

Když veverka stále pobíhala po stolku, přišla sem i srna s mládětem a pomaličku se přibližovaly. Veverka se jich nejprve lekla a někam utekla, ale po chvilce se vrátila ke stolku s jídlem, protože zjistila, že jí nehrozí žádné nebezpečí. Je velmi neobvyklé, že takto plachá zvířata jedla společně u jednoho stolku, a ještě ke všemu že veverka neutekla před větším zvířetem.

Fotografie: Pixabay

Velká hostina pro zvířata

Po chvilce se mládě nejspíše začalo nudit a dostalo chuť na něco lepšího. Dopřálo si tedy mléko od matky a srnka dále jedla to, co bylo na stole, společně s veverkou. Bylo vidět, že zvířatům velice chutná, a určitě je dobře, že jim někdo připravil takto velkou hostinu. Díky této pomoci získá matka s mládětem a s veverkou více sil na to, aby přežily zimu a další roky v lese.

Zdroj: Gesellschaft

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*