Kamera zachytila vtipné chování mývala na zahradě rodinného domu. Snažil se do ručiček chytit sněhové vločky

Fotografie: PxHere

Toto video vám zaručeně zlepší náladu. Roztomilý mýval se snaží zachytit sněhové vločky na dvorku u domu. Roztomilé záběry majitel zveřejnil na sociálních sítích.

Mýval je velice rozšířeným živočišným druhem, a to především na severní polokouli. Je to roztomilé chlupaté zvířátko, které připomíná malého medvídka. Na mnoha místech se vyskytuje i v blízkosti lidských obydlí. Přestože je roztomilý, považuje se za vážného škůdce. Obzvlášť pokud si udělá pelíšek ve vašem komíně.

Mývala zaujaly sněhové vločky

Video rozkošného mývala má už více než půl milionu shlédnutí. Je na něm zachycen mýval, který se za tmy pohybuje po dvorku rodinného domu. Dvorek je pokrytý silnou vrstvou sněhu a z oblohy padají malé vločky. A ty nejspíše mývala skutečně zaujaly. Místo slídění po potravě se toto zvířátko rozhodlo si s vločkami trochu pohrát.

A tak se staví na zadní a předními tlapkami se snaží padající vločky chytit. Je jich okolo hodně a jeho počínání je skutečně velmi legrační. Natahuje packy vysoko nahoru, a dokonce udělá i několik kroků po dvou. Záběr trvá necelou půlminutu a ke konci je vidět, jak mývala hra přestala bavit a odhopká ze záběru kamery pryč.

Hraje si jako malé dítě

Jaké muselo být překvapení majitele, když se podíval na kamerový záznam a viděl na něm toto mývalí divadlo. Rozhodl se o roztomilé záběry podělit s ostatními a zveřejnil je na Youtube. Mýval si vysloužil mnoho pochvalných komentářů: Miluji, jak zvířata dokážou ocenit maličkosti v životě. Jejich malé okamžiky radosti. My lidé bychom se měli naučit dělat totéž. Možná bychom byli jako druh šťastnější,“ zněl jeden z nich.

zvědavý mýval
Fotografie: Freepik

„To je tak legrační. Musí to být jeho první sníh. Tak roztomilé,“ poznamenal další sledující. I vy se můžete ve videu níže podívat na to, jak si roztomilé zvířátko hraje. U mývalů se prokázalo, že jde o chytrá zvířata a svou mazaností údajně předčí i lišku. Jejich nejcitlivějším smyslem je právě hmat. Hustota jejich neuronové sítě v mozkové kůře je srovnatelná s primáty.

V Evropě moc vítaní nejsou

Původně se myslelo, že jde o samotářský druh. Později se však zjistilo, že mývalové žijí ve skupinách a projevují mezi sebou sociální chování. Dokážou řešit jednoduché hádanky nebo otevírat zámky. Na území Evropy se vyskytují jako nepůvodní druh. Jeden pár mývalů byl vysazen v roce 1934 v německém Kasselu. Od té doby jejich populace vzrostla na více než milion a zabydleli se i u nás, a to především na jižní Moravě a Šumavě.

V současnosti v rámci Evropy probíhají snahy o redukci tohoto živočišného druhu. Od roku 2016 je na seznamu invazních nepůvodních druhů s významným dopadem na státy Evropské unie. To znamená, že tyto druhy nelze dovážet, chovat, přepravovat, komercializovat ani záměrně vypouštět do přírody na celém území EU.

Zdroj: TheDodo