Bezdomovec zahlédl promrzlého chlapce na zemi. Chování staříka upoutalo pozornost celé ulice

Fotografie: Depositphotos

Když tento malý chlapec mrznul na ulici, všichni chodili okolo a nikdo mu nechtěl pomoci. Nakonec se však stalo něco, co naprosto nikdo nečekal. 

Sociální experimenty si v současné době získávají čím dál více obliby. Mnoho lidí se převléká do různých podob, aby si na chvíli zažili, jaké to je být například bezdomovcem nebo mít určité postižení. Následně se tito „herci“ přesouvají do ulic a zkoumají, zda jim někdo pomůže v nesnázích. Je až k nevíře, jak rychle z takových záběrů vyjde najevo, že je ostatním úplně jedno, zda se člověk nachází v nesnázích nebo mu jde o život.

Malý chlapec mrznul na rušné ulici

Jeden takový sociální experiment vyzkoušeli autoři Moe a Ethan, kteří vystupují na YouTube pod jménem MoeAndEthan. Ti se vrhnuli do ulic New Yorku, kde nechali na rušné ulici žebrat malého chlapce s pytlem a bez oblečení. Jelikož však byla venku zima, muselo ostatním dojít, že mu není zrovna nejlépe, a jestli nesežene pomoc, mohl by se dostat do velkých zdravotních potíží.

Jakmile začali autoři natáčet, bylo vidět, že okolo chlapce prochází každou minutu desítky lidí. Přestože však prosil a neustále všem říkal, že je mu obrovská zima, nikdo si ho nevšímal a všichni od něj jen odvraceli zrak. Tímto způsobem situace následovala po další dvě hodiny a autoři začali ztrácet naději v to, že by mu někdo skutečně mohl pomoci. To však pouze do chvíle, než se stalo něco úžasného.

Přišel mu na pomoc ten, od kterého by to čekali nejméně

Jak uvádí deník Mirror, po více jak dvou hodinách přispěchal k již promrzlému chlapci bezdomovec, který šel okolo. Když viděl, že mladík má pouze triko a celý se klepe, okamžitě ho objal a půjčil mu rukavice, aby se mohl co nejrychleji zahřát. Následně si sundal také bundu, aby mu bylo konečně teplo. Na záběrech bylo vidět, jak empatický daný člověk je a že pravděpodobně sám ví, jaké to je být v dané situaci. Na záběry, které sdílel web Pokukaj, se můžete podívat níže:

Soused zavolal záchranáře pro 89letou stařenku díky hlasitému rádiu. I přes hluk totiž neotevřela dveře

Sociální experiment tímto dopadl naprosto nečekaně a sami autoři nevěděli, co na to mají říct. Jakmile bezdomovec s chlapcem dohovořil, okamžitě k oběma přiběhli a vysvětlili mu, že to vše natáčeli. Ten byl velmi překvapený a samozřejmě jako odměnu dostal od Moea a Ethana dárek, který mu do očí vehnal slzy. Na webu SvětKreativity jsme také již dříve psali o muži bez domova, který se zachoval nečekaně po nálezu většího obnosu peněz.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]