Kočka spatřila 2 potomky v blízkosti jedovatého hada, když se rozhodla jednat. Drama mělo hořkosladký závěr

Fotografie: Depositphotos

Situace, která nastala v Queenslandu, skončila šťastně i tragicky. Tentokrát byl nezvaným hostem nejnebezpečnější had v Austrálii. Jednalo se o kobru síťovanou, která vnikla na rodinnou zahradu.

Zvířecí pohotovostní služba v neděli nahlásila dramatickou situaci, ke které došlo na domácí zahradě na jednom z queenslandských sídlišť. Dvě malé děti si bezstarostně hrály na zahradě, když se v jejich blízkosti náhle objevilo smrtelné nebezpečí. Připlazil se k nim totiž jeden z nejjedovatějších hadů na světě.

Hrdinský domácí mazlíček

Kocour Arthur, který děti doprovázel, se okamžitě pustil do akce. Skočil na plaza a začal urputný boj, při němž tento rodinný domácí mazlíček zabil nebezpečného protivníka, a zachránil tak dva lidské životy. Sám byl však smrtelně pokousán, což vyšlo najevo až později. Nikdo si vůbec nevšiml, že kočka byla zraněná. Jediným příznakem bylo, že zvíře upadlo, ale okamžitě vstalo a chovalo se normálně. Tato reakce na kousnutí tímto hadem je dle zvířecí pohotovosti zcela běžná.

Kocour byl v kritickém stavu

Druhý den ráno však majitelé Arthura našli opět ležet na zemi, ale už bohužel nebyl schopen vstát. Zvíře bylo tedy převezeno k veterináři, avšak zranění už bylo natolik pokročilé, že mu nebylo jak pomoci. Pokousaný kocour musel být utracen, aby netrpěl, což zanechalo slzy nejen v očích malých dětí, ale i jejich rodičů.

2letý chlapeček hraje na babu s gorilím mládětem a dovádí jako bratři. Pracovníci zoo nevídaný úkaz natočili

Vrátil se zpět domů

Hrdinská kočka zemřela ve zvířecí nemocnici. Jak jeho rodina zdůraznila, navždy zůstane v jejich srdcích. Všichni mu budou nadosmrti vděční za záchranu života dvou nevinných dětí. Jeho tělíčko odvezli zpět domů na zahradu, kde ho pohřbili. Alespoň bude kocour odpočívat na místě, kde pobíhal nejčastěji a nejraději.

Zdroj: Domek i Ogrodek

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]