2letý chlapeček hraje na babu s gorilím mládětem a dovádí jako bratři. Pracovníci zoo nevídaný úkaz natočili

Fotografie: Depositphotos

Když se batole setkalo s mladou gorilou, bylo nadšené – a jeho nový chlupatý kamarád také. Krátké video bylo natočené v zoologické zahradě v Columbusu v Ohiu.

Na klipu, který natočila matka Sherry Chute, je vidět, jak dítě křičí a hystericky se směje, zatímco se oba honí na opačných stranách skleněného výběhu – což vypadá jako skvělý trénink pro obě zúčastněné strany. Když přišel čas odejít, chlapec jednoduše řekl: „Sbohem, gorilo.“ Video nahrála na YouTube uživatelka Sherry Chute a nasbíralo více než 6 milionů zhlédnutí i komentářů z celého světa.

Narodil se v zajetí

Děti se prostě chtějí opičit, ať už jsou jakéhokoli druhu. Návštěvníci zoologické zahrady a akvária v Columbusu pořídili dojemné video dvouleté gorily jménem Kamoli, která si přes sklo své klece hraje s malým návštěvníkem. Maminka malého Isaiaha Sherry natočila rozkošné video, na němž si její syn hraje s malou gorilou. Je na něm vidět, jak oba roztomile pobíhají každý jiným směrem a snaží se před tím druhým „schovat“. Vypadají tak šťastně, když si spolu hrají, že skoro zapomenete, že je dělí sklo.

Kamoli je hravý chlapík, ale jeho minulost naznačuje některé temné aspekty chovu opic v zajetí. Kamoliho otec, gorila jménem Oliver, přišel do zoo v Columbusu z jiného zařízení, kde žil úplně sám, řekla v rozhovoru Patty Peters, zástupkyně zoo. Oliver se naštěstí dokázal začlenit do tlupy goril v zoo, ale pro mnoho opic v zajetí může být izolace zničující.

Fotografie: Freepik

Kamoli se narodil v zajetí, ale jeho matka se o něj nedokázala postarat. Zoo Columbus má program náhradních matek právě pro takové případy, takže Kamoliho vychovávali kombinovaní lidští ošetřovatelé a starší gorily.

I gorily se mohou bát

Hra s malým návštěvníkem nebyla pro Kamoliho nijak neobvyklá. „Je velmi hravý a rád komunikuje s lidmi,“ řekla Peters. „Zdá se, že Kamoli má slabost pro malé děti. To mají vlastně všechny gorily.“ Všechny druhy goril jsou v současné době považovány za ohrožené, ale život za sklem může přinášet svá vlastní nebezpečí. A i když se zdá, že Kamoli touží po zapojení malého člověka na druhé straně skla, některým gorilám v zajetí mohou zírající lidé připadat hroziví, nikoli přátelští. Celé video si prohlédněte níže.

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]