Matka netušila, že při návštěvě svých rodičů zažije skutečnou tragédii. Hra s nabíječkou se dvouletému batoleti stala osudnou

Fotografie: Depositphotos

Dvouleté dítě tragicky zemřelo při hře s nabíječkou telefonu. Vložením zástrčky přístroje do úst bylo dítě zasaženo elektrickým proudem.

Úraz je nejčastější příčinou úmrtí a trvalého postižení do 25 let věku. Následkem úrazu zemře každoročně víc dětí než na všechna onemocnění (včetně nádorových) dohromady. Tato matka netušila, že při návštěvě svých rodičů zažije skutečnou noční můru, když její dvouletá dcerka tragicky zemřela v důsledku domácí nehody. Tato tragédie se stala varováním pro rodiče, kteří zapomínají odpojovat elektrická zařízení od sítě.

Jeli na návštěvu za prarodiči

Dvouletá holčička jela se svou matkou Razií  téměř 100 kilometrů na návštěvu k prarodičům do indického Džahángirábádu. Podle indického deníku Times of India matka zapomněla vyjmout nabíječku z telefonu a nedopatřením ji nechala v blízkosti dítěte. Dítě si pak strčilo kabel do pusy, když byl ještě zapojený v elektřině. Po zásahu elektrickým proudem holčička okamžitě převezena do nemocnice, bohužel však po příjezdu zemřela.

Jaká jsou preventivní opatření

Tato tragická domácí nehoda vyvolala rozruch na sociálních sítích. Uživatelka Twitteru Deb Garcia varovala: „Pokud máte doma děti, odpojte prosím nabíječky, když je nepoužíváte! Uvědomil jsem si to, až když jsem se dozvěděl, že dvouleté dítě bylo zasaženo elektrickým proudem, když drželo nabíječku u úst.” Další uživatel Twitteru dodal: „Prosím, držte nabíječky dál od dětí.” Další uživatel uvedl: „Varuji všechny rodiče, kteří mají mobilní telefon. Odpojujte nabíječky!”

Podle odborníků je pravděpodobnost úrazu elektrickým proudem z chytrého telefonu, a to i při jeho nabíjení, neuvěřitelně nízká. Ve většině případů mají takové nabíječky v zástrčce zabudovaný transformátor, což znamená, že výkon je velmi nízký.

Pokud je však zástrčka vadná nebo pokud má nabíječka obnažené dráty, doporučujeme je nepoužívat. V konečném důsledku odborníci doporučují používat pouze kvalitní elektrická zařízení od výrobce vašeho zařízení.

Fotografie: Pixabay

Opatření, která je třeba přijmout

Přestože se nikdy nevyhneme nehodám v domácnosti, můžete podniknout určité kroky k minimalizaci rizika, zejména pokud máte doma malé dítě.

  • Odložte všechny čisticí prostředky a uzamkněte skříně.
  • Zajistěte, aby lékárnička nebyla dítěti přístupná.
  • Pokud je okno přístupné, nainstalujte mříže.
  • Pokud vaše dítě ještě neumí chodit po schodech, nainstalujte uzavřené zábradlí.
  • Nasaďte záslepky na elektrické zásuvky.
  • Zabezpečte váš bazén.
  • Ujistěte se, že jste dítěti nebezpečí vysvětlili.
  • Informujte své okolí o preventivních opatřeních.

Zdroj: TheSun