Internet ovládlo video fenky, která se na nemocničním lůžku loučí se svým umírajícím pánem. Ne nadarmo se říká, že pes je nejlepší přítel člověka

Fotografie: Depositphotos

Když lidé odcházejí ze světa, je to pro jejich okolí většinou těžké. A výjimkou nejsou ani domácí mazlíčci, kteří jim dělali společnost.

Říká se, že psí láska je věčná. Neklade si podmínky a skončí až smrtí některého z aktérů. Obvykle to bývá právě zvíře, které kvůli své krátkověkosti umírá, ale v případě fenky Mollie a jejího pána Ryana Jessena bylo všechno docela jinak. A na to, co se dělo potom, tak přihlížející určitě jen tak nezapomenou.

Vše začalo poměrně nenápadně

Jednoho dne Ryana Jessena postihla silná bolest hlavy. Nejde o nic výjimečného. Koneckonců, takové věci se přece stávají. Většinou stačí si jen lehnout do postele, trochu se vyspat a za chvíli je po všem. Ovšem v případě Ryana se bolest ukázala jako předzvěst něčeho mnohem horšího. Do postele si sice lehnout šel, ale už se z ní nikdy nezvedl. Z migrény se totiž vyklubala mnohem závažnější diagnóza.

Fotografie: Pixabay

Místo migrény nevratná mozková smrt

To, co zpočátku vypadalo jako běžné obtíže, se totiž rychle přelilo v něco mnohem vážnějšího. Ryana ve skutečnosti postihlo krvácení do mozku. A to tak vážné, že už mu lékaři nedokázali pomoci.

Jeho příbuzní ho sice odvezli do nemocnice, ale tam upadl do kómatu a už se z něj nikdy neprobudil. Členové rodiny tedy dostali možnost se s ním rozloučit. A to nejenom ti dvounozí.

Fotografie: Piqsels

Vstřícné gesto lékařů pro Ryanovu fenku

Ryan měl sestru a ještě mnoho dalších příbuzných. Ovšem kamarádka, která mu dělala poslední léta věrnou společnost, rozhodně nepatřila k „lidské rase“. Šlo totiž o jeho milovanou fenku Mollie.

Nedokázala pochopit, proč se její pán stále nevrací, a když lidé vstupovali do jeho nemocničního pokoje, musela zůstat doma. Byla zmatená – Ryanův pach cítila, ale nemohla za ním. Pověst o jejím věrném přátelství se rychle roznesla i mezi lékaři.

Fotografie: Freepik

A právě ti se rozhodli udělat pro Ryana to jediné, co ještě mohli. Umožnili totiž návštěvu jeho věrné fenky přímo u lůžka, na němž byl napojen na přístroje. Ryanova sestra celý okamžik natočila. Bylo vidět, jak je fenka z celé situace zmatená. Její pán na ni totiž nijak nereagoval, ať se snažila sebevíc. Těžko říct, zda opravdu pochopila, že se s ním jde rozloučit. Každopádně ho alespoň mohla naposledy vidět.

Video mělo být původně soukromé

A proč se Ryanova sestra rozhodla natočit celou tuto chvíli na video? Původně mělo jít o něco jako poslední poctu milované bytosti v jejím životě. Když však viděla, co se děje, umístila ho na internet. Tam ho během velmi krátké doby zhlédly tisíce lidí, kteří Mollie i její rodině vyjadřovali podporu a účast. A pokud se obáváte, co bude s touto věrnou psí společnicí dál, pak nemusíte. Ryanova rodina si ji nechala jako připomínku na milovaného příbuzného.

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]