Zbídačený pitbul byl na pokraji smrti nalezen ve velmi špatném stavu. Následně ale přišel milovník psů a stal se doslova zázrak

Fotografie: Depositphotos

Pes byl v zuboženém stavu, když ho kolemjdoucí našli a zavolali místního zachránce zvířat. I když byla velmi malá naděje, že přežije, stal se zázrak.

Alessandro Desco je milovníkem psů, obzvláště pitbulů. Vychovává dvě děti a společnost jim dělá hned šest psů. Je místním vyhlášeným zachráncem zvířat. Proto ho nepřekvapilo, když jednoho dne dostal oznámení o pohybu zbídačeného psa na okraji brazilského města Sao Paulo. Neváhal ani chvíli a rozjel se psa hledat. Beznadějný stav zvířete nenasvědčoval tomu, že by mohl přežít.

Pomáhá psům

Alessandro provozuje vlastní neziskovou organizaci „Ales Pits Team”. Hlavním posláním je záchrana psů, především pitbulů. Poskytují jim veškerou péči, včetně té lékařské. Po uzdravení následně hledají pro pejsky nové majitele. Případ zbídačené Athény byl pro něj zatím jeden z nejkomplikovanějších.

Po obdržení oznámení o pohybu zbídačeného psa přijel na dané místo. Psa však nikde neviděl. Nevzdal se a asi hodinu pročesával okolí. Nakonec psa našel ležet ve vysoké trávě. Pohled, který se mu naskytl, nebyl vůbec pěkný. Pejsek byl velmi zanedbaný, měl opuchlé oči tak, že neviděl, a uprostřed čela měl velkou hnisající díru. Vypadalo to, že fenka už prostě nemá šanci.

Dlouhá cesta k uzdravení

Alessandro Athénu naložil do auta a spěchal s ní k veterináři. Tam se jí dostalo veškeré péče. Podstoupil řadu ultrazvuků a testů. Hnisající rána na čele však už byla plná larev a panovala obava, jestli tato infekce nepronikla i do vnitřních orgánů. Lékaři ránu pečlivě vyčistili a vydezinfikovali. Athéna s nimi po celou dobu spolupracovala.

První pomoc byla poskytnuta a poté se čekalo, zda se stav psa začne zlepšovat. Dostávala antibiotika a další léky, aby se zabránilo šíření infekce. Léčba zabrala několik týdnů, ale Athéna se nakonec postavila na nohy. Ze svých zranění se plně zotavila a Alessandro jí začal hledat nové majitele.

Athénin příběh je opravdu neuvěřitelný, vůle k životu u ní byla nesmírně veliká, ale bez Alessandra by neměla šanci. Dnes vypadá jako úplně jiný pes. Je veselá a hravá, jedinou vzpomínkou na předchozí útrapy je malá jizva na čele. Kdo psa opustil a nechal ho takto trpět, se nikdy nedozvíme. Jisté však je, že díky lidem s velkým srdcem mohou utrápená zvířata dostat druhou šanci ke spokojenému životu.

Zdroj: BoredPanda

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*